Mieszkańcy wskazują też na drzewa, które – ich zdaniem – pielęgnowane są niewłaściwie, co w konsekwencji prowadzi do ich obumierania. – Ścina się konary, pozostawia sterczące kikuty, a potem takie drzewo ulega deformacji i samoistnie obumiera – twierdzą.