Ze względu na znak potocznie nazywany „sierżantem z rowerem”, czyli dwie strzałki wskazujące kierunek poruszania się rowerzysty, część kierowców traktuje znajdującą się niedaleko za nim przy brzegu jezdni białą linię jak wydzielenie pasa drogi dla rowerów, tymczasem jest to przesunięcie skrajni drogi. Innymi słowy linia wskazuje, że samochody powinny być zaparkowane częścią na jezdni, a częścią na chodniku. Niestety nie zawsze tak jest i cierpią piesi.