Neurolog, nazywany też doktorem od motyli, ze względu na niecodzienną pasję, jakiej się oddaje w wolnym czasie, mawia, że bez świata przyrody jako ludzie jesteśmy ubożsi.Jego zdaniem proces przemiany gąsienicy w poczwarkę, a potem w dorosłego motyla to jeden z najciekawszych cudów natury./ FOT. U. Gielo