– Od 1 lipca 2025 nastąpił przełom w opiece nad pacjentkami z endometriozą. Obecnie kobiety w Polsce mogą skorzystać z refundowanego, wysokospecjalistycznego leczenia tego schorzenia w ramach kompleksowego modelu opieki finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi dyrektor ds. medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Iwona Karasowska-Stepaniak.