FOT. Prowincja sw. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Nowym gwardianem klasztoru w Kalwarii Pacławskiej został o. Marian Gołąb. Urodził się 6 lipca 1968 r. w Sieniawie, a wychował w Piwodzie na Podkarpaciu, gdzie uczęszczał również do szkoły podstawowej. Liceum ogólnokształcące skończył w Jarosławiu. Do zakonu franciszkanów wstąpił w 1987 roku. Roczny nowicjat odbywał właśnie w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.