– Przede wszystkim chylę czoła i dziękuję Wam, działacze „Solidarności”, jej założyciele, bohaterowie, którym nie brakło serca ani odwagi – powiedział podczas uroczystości przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w Przemyślu Szymon Wawrzyszko.