Remont szkolnej infrastruktury, która służyła za schronienie dla uchodźców, to swego rodzaju zadośćuczynienie dla społeczności gminy Medyka, która ofiarnie niosła im pomoc. W uroczystości przecięcia wstęgi wzięli udział: przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, CORE i UNHCR oraz lokalnych władz, z wójtem gminy M. Iwasieczką na czele, a także dyrekcja, nauczyciele i uczniowie szkoły.