Na koniec rzecznik ZUS przypomniał o konieczności złożenia wniosku o wypłatę „800 plus” na nowy okres świadczeniowy (nabór wniosków ruszył 1 lutego), bowiem nie jest ono przedłużane automatycznie. W ubiegłym roku w Przemyślu złożono wnioski na 8817 dzieci, a łączna kwota wypłat wyniosła 73,2 mln zł./ FOT. U. Gielo