Reklama

Podaruj drugiemu człowiekowi najcenniejszy dar. Kolejna odsłona akcji „Oddaj krew – to nie boli!”


Już w najbliższą niedzielę, 12 kwietnia, w Horyńcu-Zdroju rusza kolejna szlachetna inicjatywa w postaci zbiórki krwi. By podzielić się cząstką siebie, wystarczy przyjść do świetlicy wiejskiej przy ulicy Lipowej 13. Akcja startuje o g. 9 i potrwa do g. 13. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!


Oddawanie krwi to bezcenny dar, który ratuje życie. Warto zdecydować się na taki gest, bo jest to bezpieczne, a przy okazji pozwala monitorować stan zdrowia (przed każda donacją jest on monitorowany). Jedna donacja (450 ml) może pomóc nawet trzem osobom!

Organizatorzy – Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju – wspierani przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie (Oddział w Zamościu), gminę Horyniec-Zdrój oraz Nadleśnictwo Lubaczów – zapraszają do udziału w zbiórce krwi osoby zdrowe, w wieku 18 – 65 lat (koniecznie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem). – Niestety, potrzeby szpitali nie maleją, a krew jest lekiem, którego – mimo postępu medycyny – nie da się wyprodukować. Może go podarować tylko drugi człowiek. Dlatego każda kropla jest na wagę złota, może komuś uratować życie lub zdrowie! Nie bądźmy obojętni! – apeluje prezes horynieckiego stowarzyszenia SHDK „Ratownik” Janusz Rawski.

Reklama

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/04/2026 12:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama