Już w najbliższą niedzielę, 12 kwietnia, w Horyńcu-Zdroju rusza kolejna szlachetna inicjatywa w postaci zbiórki krwi. By podzielić się cząstką siebie, wystarczy przyjść do świetlicy wiejskiej przy ulicy Lipowej 13. Akcja startuje o g. 9 i potrwa do g. 13. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
Oddawanie krwi to bezcenny dar, który ratuje życie. Warto zdecydować się na taki gest, bo jest to bezpieczne, a przy okazji pozwala monitorować stan zdrowia (przed każda donacją jest on monitorowany). Jedna donacja (450 ml) może pomóc nawet trzem osobom!
Organizatorzy – Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” w Horyńcu-Zdroju – wspierani przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie (Oddział w Zamościu), gminę Horyniec-Zdrój oraz Nadleśnictwo Lubaczów – zapraszają do udziału w zbiórce krwi osoby zdrowe, w wieku 18 – 65 lat (koniecznie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem). – Niestety, potrzeby szpitali nie maleją, a krew jest lekiem, którego – mimo postępu medycyny – nie da się wyprodukować. Może go podarować tylko drugi człowiek. Dlatego każda kropla jest na wagę złota, może komuś uratować życie lub zdrowie! Nie bądźmy obojętni! – apeluje prezes horynieckiego stowarzyszenia SHDK „Ratownik” Janusz Rawski.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze