Jak przypomina rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ Rafał Śliż, za leczenie pacjenta odpowiada lekarz, nie rejestracja. – W warunkach zwiększonej zachorowalności, również wśród personelu medycznego, mogą występować problemy z bieżącym przyjmowaniem pacjentów. Każdorazowo jednak w takiej sytuacji oceny stanu zdrowia dokonuje pracownik medyczny, który może przyjąć pacjenta niezwłocznie, jeśli będzie na to wskazywał jego stan zdrowia – wyjaśnia.