Po uroczystym otwarciu spotkania przez panią poseł Teresę Pamułę oraz prezeskę stowarzyszenia „Kobiety Karpat” Krystynę Wróblewską, odczytano list Pierwszej Damy, która zawarła w nim słowa podziękowania, wyraziła uznanie i zapewniła wsparcie kobietom, które w tak trudnym czasie były gotowe – chwycić za broń i walczyć za ojczyznę.