29/04/2022 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Hymn Polski i Ukrainy zagrała na flecie pochodząca z Ukrainy dziesięcioletnia Anastazja, która obecnie pobiera nauki w Szkole Muzycznej im. A. Malawskiego w Przemyślu.
Prowadzące konferencję dbały o należyty, właściwy przebieg spotkania.
Po uroczystym otwarciu spotkania przez panią poseł Teresę Pamułę oraz prezeskę stowarzyszenia „Kobiety Karpat” Krystynę Wróblewską, odczytano list Pierwszej Damy, która zawarła w nim słowa podziękowania, wyraziła uznanie i zapewniła wsparcie kobietom, które w tak trudnym czasie były gotowe – chwycić za broń i walczyć za ojczyznę.
Poprzez media społecznościowe, z uczestnikami konferencji połączyła się Ołena Kondraciuk – wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy, która, podkreślając siostrzeństwo Polski i Ukrainy