– Średnio 10 pacjentów z grupy przebadanych w ramach pojedynczej akcji profilaktycznej kierowanych jest do dalszej diagnostyki. Gdyby nie badania, nie mieliby świadomości, że zachorowali na nowotwór. To pokazuje, że takie akcje są naprawdę potrzebne – podsumowała Marta Rygiel-Drozd, wolontariuszka stowarzyszenia Sanitas.