30/11/2022 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
– Cieszymy się, że społeczeństwo jest coraz bardziej świadome i chce się poddawać badaniom. W tym roku również ja znalazłam się w gronie kobiet, które powinny się poddać mammografii, dlatego także skorzystam z badania – powiedziała podczas spotkania dla mediów inaugurującego akcję badań profilaktycznych dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu dr B. Stawarz.
Przedstawicielki Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna gorąco namawiały do badań.
Spotkanie dla mediów, towarzyszące inauguracji akcji.
Podziękowania za dotychczasową współpracę na ręce dyrektor B. Stawarz złożyła Jadwiga Duda, prezes stowarzyszenia Europa Donna.
– Średnio 10 pacjentów z grupy przebadanych w ramach pojedynczej akcji profilaktycznej kierowanych jest do dalszej diagnostyki. Gdyby nie badania, nie mieliby świadomości, że zachorowali na nowotwór. To pokazuje, że takie akcje są naprawdę potrzebne – podsumowała Marta Rygiel-Drozd, wolontariuszka stowarzyszenia Sanitas.