W czasie mszy, jak zawsze, samorządowcy zawierzyli Najświętszej Maryi Panny Łaskawej Lwowskiej swoje małe ojczyzny. W tym roku powierzyli jej opiece także Ukrainę. W wydarzeniu wzięli też udział parlamentarzyści oraz partnerzy reprezentujący Ukrainę.