Przyrodnicy uspokajają. Wilki unikają spotkania z człowiekiem. Atakują tylko w skrajnych przypadkach, na przykład pójdą za tropem człowieka rannego, bardzo mocno krwawiącego i zostawiającego plamy krwi.