Wielki Post jest dla wiernych Kościoła katolickiego niewątpliwie czasem pełnym refleksji i zadumy nad wiarą. Nie inaczej jest w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Korytnikach. Uczestnicy i terapeuci w piątek, 31 marca, zaprosili na Refleksyjną Drogę Krzyżową.
Audytorium składało się nie tylko z bliskich podopiecznych WTZ. Równie chętnie na wyjątkową drogę krzyżową przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy Korytnik.
Owa wyjątkowość polegała nie tylko na pełnej empatii i przejęcia grze aktorów, ale przede wszystkim na nawiązaniu do czasów współczesnych, do potrzeby wdrażania przekazywanych wartości na co dzień.
Część oficjalną spotkania zamknęły życzenia wielkanocne złożone przez ks. Sławomira Nowaka, prezesa Andrzeja Beresteckiego oraz starostę Jana Pączka.
Prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem zaprosił również do zwiedzenia poszczególnych pracowni WTZ oraz na poczęstunek, który przygotowali uczestnicy pracowni kulinarnej i pracowni gospodarstwa domowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze