16 stycznia br. 1 Batalion Czołgów w Żurawicy zwiększył stan osobowy. To efekt przyjęcia ochotników w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. 86 ochotników przez 28 dni będzie się szkolić pod okiem najlepszej kadry instruktorskiej żurawickiej formacji.
– Szkolenie ma na celu zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności, umożliwiających wstąpienie na ścieżkę zawodowej służby wojskowej. Posługiwanie się bronią, strzelanie, taktyka czy szkolenie medyczne – to tylko niektóre tematy, z którymi zmagać się będą przyszli żołnierze – wyjaśnił dowódca żurawickich pancerniaków ppłk Rafał Kluz[paywall].
17 stycznia br. dobrowolni rekruci uroczyście odebrali broń. Ten akt jest wielkim zaszczytem i symbolem gotowości do obrony ojczyzny oraz godnego reprezentowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze