Prawie 10 km nowej lub zmodernizowanej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej powstało w Przemyślu dzięki projektowi realizowanemu przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. Niedawno doszło do podsumowania inwestycji.
Podstawowym celem tego przedsięwzięcia była oczywiście poprawa stanu środowiska naturalnego wraz usprawnieniem zarządzania majątkiem sieciowym spełniając jednocześnie wymagania Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Ale także zwiększenie komfortu życia mieszkańców wielu przemyskich ulic i osiedli. Łączny koszt to ponad 12,1 mln zł[paywall].
– Ten projekt był współfinansowany przez Unię Europejską. W ponad 60 procentach. Realizowany był w latach 2017 – 2022. Obejmował dwanaście kontraktów, w tym dziewięć na roboty budowlane, dwa związane z pełnieniem funkcji inżyniera kontraktu i jeden służący usprawnieniu systemu zarządzania majątkiem sieciowym naszego przedsiębiorstwa – wyjaśnił prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu Mariusz Kwaśny.
Z pewnością zrealizowanie projektu wpłynie na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji przedostających się do wód i gleby czy zniwelowanie niedoborów gospodarki wodno-ściekowej w przemyskiej aglomeracji. To w konsekwencji będzie miało przełożenie na zaspokojenie potrzeb i poprawę warunków życia mieszkańców, przedsiębiorców, a także turystów przybywających do regionu.
Wybudowana została kanalizacja na ulicach: 3 Maja, 29 Listopada, Jasińskiego, Topolowej, Ziemiańskiego, Krównickiej, Rozdroże i Batorego. W dzielnicach Za Wiarem i Kruhel Wielki, na ulicach Śmiałego i Bielskiego. Sieć kanalizacyjna została wybudowana również w szeregu ulic w willowej dzielnicy Lipowica.
Ważne, aby ten trend był kontynuowany. – Apelujemy do mieszkańców Przemyśla o przyłączanie swoich nieruchomości do wybudowanej przez nas kanalizacji. Nadrzędnym celem takich projektów jest troska o stan środowiska naturalnego, a będzie to możliwe, gdy mieszkańcy zechcą ścieki wytworzone w swoich domach odprowadzać do kanalizacji – podsumował kierownik Działu Inwestycji i Zamówień Publicznych PWiK sp. z o.o. w Przemyślu Marek Czerw.
KiB
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I to by było na tyle inwestycji pwiku w Przemyślu. Obecny zarząd ma jeden cel aby nic nie robić a kasa co miesiąc niech wpada na konto. Na pewno obecny zarząd zapisze się w historii tej spółki jako najbardziej nieudolnych w 100 letniej historii. Niech prezes pochwali sie co zrobił od początku swojej kadencji do dnia dzisiejszego. A może któryś radny wkoncu o to zapyta. Wydaje mi sie że kartka na której można było by spisać dokonania tego prezesa była by pusta tak jak jego wiedzą branżowa. Pozdrawiam
I to by było na tyle inwestycji pwiku w Przemyślu. Obecny zarząd ma jeden cel aby nic nie robić a kasa co miesiąc niech wpada na konto. Na pewno obecny zarząd zapisze się w historii tej spółki jako najbardziej nieudolnych w 100 letniej historii. Niech prezes pochwali sie co zrobił od początku swojej kadencji do dnia dzisiejszego. A może któryś radny wkoncu o to zapyta. Wydaje mi sie że kartka na której można było by spisać dokonania tego prezesa była by pusta tak jak jego wiedzą branżowa. Pozdrawiam