Reklama

12- i 11-latek jeździli motocyklami bez rejestracji, świateł, kierunkowskazów, ubezpieczenia...

Chłopcy oczywiście również nie mieli uprawnień do kierowania jednośladami.


fot.KPP Jarosław Mundurowi z Wiązownicy na ul. Sanowej w Szówsku zatrzymali do kontroli drogowej dwóch chłopców, którzy jeździli motocyklami crossowymi.

12- i 11-latek, obaj mieszkańcy gminy Wiązownica, nie mieli uprawnień do kierowania nimi.

Z kolei jednoślady nie posiadały: tablic rejestracyjnych, oświetlenia, kierunkowskazów, numerów VIN, badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia.



Dzieci trafiły po opiekę rodziców, a motocykle na policyjny parking. Policjanci zgłosili fakt braku polisy Ubezpieczeniowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Grozą za to surowe kary finansowe.

Stróże prawa wyjaśniają, jak nastolatkowie weszli w posiadanie crossów i dlaczego zabrakło nadzoru rodziców nad pociechami.
I przy okazji apelują: quady, motocykle crossowe, motorowery to nie zabawki – powinny być odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi. 


fot.KPP Jarosław
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama