Reklama

140 młodych artystów śpiewająco o patriotyzmie [ZDJĘCIA]

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Kto Ty jesteś – Polak mały” na stałe wpisał się już w kalendarz okolicznościowych imprez organizowanych na terenie gminy. W tym roku ściągnął aż 140 młodych artystów, co świadczy o tym, że wydarzenie nie słabnie na popularności. 28 kwietnia odbyła się już 9. jego edycja.

Cel konkursu organizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Orłach, pod patronatem gospodarza gminy Bogusława Słabickiego oraz czujnym okiem dyrektor placówki Renaty Iwanów, pozostaje niezmienny od pierwszej edycji.

Poprzez popularyzację pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej organizatorzy pragną zaszczepiać w młodym pokoleniu umiłowanie dla rodzimej kultury i tradycji. Konkurs sprzyja też międzypokoleniowej integracji i stwarza płaszczyznę do prezentacji talentów wokalnych, których – jak pokazuje każda kolejna edycja – w powiecie nie brakuje.

O patriotyzmie można nie tylko mówić, ale również śpiewać, a pieśni patriotyczne wykonywane przez młodzież oraz dzieci brzmią wyjątkowo i pozwalają wierzyć, że młode pokolenie, pomimo trudności, jakie stawia im świat, wyrośnie w duchu poszanowania wartości oraz tradycji polskiej historii – podkreśla koordynująca przedsięwzięcie Agata Wąsacz, nauczycielka muzyki i fizyki.

Reklama

Młodzi artyści w ramach konkursu stanęli do rywalizacji, podzieleni na trzy kategorie wiekowe, poddając się ocenie jurorów, w którego składzie znaleźli się: Kazimierz Łysy, Joanna Gibała-Szelążek oraz Małgorzata Glesman. Wzięli oni pod lupę interpretację utworu, dobór repertuaru, jego przesłanie i ogólne wrażenie artystyczne.

Nie mieli łatwego zadania, bo spośród[paywall] wszystkich wykonań trudno było wybrać te najlepsze. Chwytające za serce patriotyczne ballady, popularne przeboje oraz tzw. piosenki żołnierskie stały na bardzo wysokim poziomie.

Wygrali najlepsi

Ostateczny werdykt jury brzmiał następująco. Pierwsze miejsce w kategorii solista dziecięcy (kl. I-III) zajęła Klara Sawuła (SP w Zadąbrowiu), drugie przypadło Szymonowi Rzepie (SP w Walawie), a trzecie Amelii Szylar (SP Trójczycach). Pośród uczniów klas IV – VI pierwszym miejscem nagrodzono Maję Cząstkę (SP w Drohojowie), drugim – Maję Jaroch (SP w Wyszatycach), a trzecim Aleksandrę Lubczyńską (SP w Nizinach). Nagrodzeni w najstarszej kategorii wiekowej (kl. VII – VIII) to: Julia Jakubczak z SP w Orłach (1. miejsce), Wojciech Cynk z SP w Małkowicach (2. miejsce) i Maja Musz z SP w Nizinach (3. miejsce).

Osobno nagrodzono wykonania grupowe. W kategorii zespół/chór (kl. I-III) pierwszą lokatę zajęła SP w Małkowicach, drugą – SP w Nizinach, a trzecią – SP w Trójczycach. W tej samej kategorii nagrodzono również reprezentacje starszych klas (IV – VIII). Pierwszym miejscem może się pochwalić chór SP w Orłach, drugim – SP w Trójczycach, a trzecim – SP w Stubnie.

Reklama

Dopisali nie tylko uczestnicy, ale też goście. Na wydarzeniu nie zabrakło dyrektorów szkół i przedstawicieli samorządów.

Wszystkim wykonaniom przysłuchiwali się z uwagą: starosta przemyski Jan Pączek, wójt gminy Radymno Bogdan Szylar i gospodarz gminy Orły Bogusław Słabicki. Pozostaje życzyć organizatorom, by nie ustawali w działaniu, a kolejna – jubileuszowa już edycja konkursu – była jeszcze lepsza niż wszystkie dotychczasowe.

WYRÓŻNIENI:

Kamil Siwak (SP w Ujkowicach) – soliści kl. I – III; Zuzanna Kapłon (SP w Walawie), Bartosz Derlak (SP w Sośnicy) – kl. IV – VI; Julia  Hreczanik (SP w Olszanach) – kl. VII – VIII.

Reklama

W kategorii zespół/chór kl. I – III – Szkoła Podstawowa w Ostrowie, kl. IV – VIII – Szkoła Podstawowa w Olszanach i Szkoła Podstawowa w Drohojowie.

 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama