Reklama

20 lat minęło… jak jeden dzień. Jubileusz KGW w Baszni Górnej [ZDJĘCIA]

Były to wspomnienia o początkach, licznych inicjatywach i wspólnych sukcesach. Była część artystyczna, tort, śmiech i moc wzruszeń. A to wszystko z okazji 20-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Baszni Górnej, które świętowano w sobotę, 24 stycznia.

– Spotkanie było wyjątkowym wydarzeniem, pełnym wzruszeń, wspomnień i dumy z dorobku lokalnej społeczności, która od dwóch dekad z zaangażowaniem pielęgnuje tradycję, integruje mieszkańców oraz promuje tę niewielką miejscowość w gminie Lubaczów

– podkreśla z pełną mocą Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości (m.in. ks. dra Leszka Bruśniaka, Wiesława Kapela – wójta gminy Lubaczów, Janusza Czernysza – sekretarza gminy, radnych powiatu i gminy, dyrektora PCK, kierownika ARiMR w Lubaczowie, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, delegacji KGW z terenu gminy, sołtysów, członków Klubu Seniora oraz licznych przyjaciół Koła) i podkreślenia roli, jaką koło gospodyń  odgrywa w życiu społecznym i kulturalnym wsi.

Reklama

Przewodnicząca KGW Barbara Kuryś przybliżyła 20-letnią historię działalność koła, wspominając jego początki, wspólne inicjatywy i liczne sukcesy. Członkowie koła zadbali też o część artystyczną, przygotowując zabawny skecz i minikoncert. Dopełnieniem części artystycznej była recytacja wierszy autorstwa pierwszej przewodniczącej KGW – Zofii Antonik. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna z zespołem Hit Hunters.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/02/2026 09:25
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama