Były to wspomnienia o początkach, licznych inicjatywach i wspólnych sukcesach. Była część artystyczna, tort, śmiech i moc wzruszeń. A to wszystko z okazji 20-lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Baszni Górnej, które świętowano w sobotę, 24 stycznia.
– Spotkanie było wyjątkowym wydarzeniem, pełnym wzruszeń, wspomnień i dumy z dorobku lokalnej społeczności, która od dwóch dekad z zaangażowaniem pielęgnuje tradycję, integruje mieszkańców oraz promuje tę niewielką miejscowość w gminie Lubaczów
– podkreśla z pełną mocą Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości (m.in. ks. dra Leszka Bruśniaka, Wiesława Kapela – wójta gminy Lubaczów, Janusza Czernysza – sekretarza gminy, radnych powiatu i gminy, dyrektora PCK, kierownika ARiMR w Lubaczowie, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, delegacji KGW z terenu gminy, sołtysów, członków Klubu Seniora oraz licznych przyjaciół Koła) i podkreślenia roli, jaką koło gospodyń odgrywa w życiu społecznym i kulturalnym wsi.
Przewodnicząca KGW Barbara Kuryś przybliżyła 20-letnią historię działalność koła, wspominając jego początki, wspólne inicjatywy i liczne sukcesy. Członkowie koła zadbali też o część artystyczną, przygotowując zabawny skecz i minikoncert. Dopełnieniem części artystycznej była recytacja wierszy autorstwa pierwszej przewodniczącej KGW – Zofii Antonik. Uroczystość zakończyła zabawa taneczna z zespołem Hit Hunters.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze