Reklama

200 tys. zł na pomoc powodzianom. Wspaniały gest województwa mazowieckiego

3 grudnia br. w Warszawie podpisana została umowa między Sejmikiem Województwa Mazowieckiego i Starostwem Powiatowym w Przemyślu o przyznaniu 200 tys. zł na likwidację zniszczeń po czerwcowej powodzi.

O przyznaniu tak poważnej kwoty zdecydowali radni województwa mazowieckiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont prawie 2,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Hucisko Nienadowskie – Dubiecko – Sielnica[paywall].

Umowę w imieniu sejmiku parafował marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu Elżbieta Lanc, w imieniu powiatu przemyskiego dokonali tego wicestarosta przemyski Marek Kudła oraz członek zarządu powiatu Ryszard Gołębiowski. W ceremonii uczestniczył jarosławski poseł PSL Mieczysław Kasprzak, który u marszałka A. Struzika interweniował w sprawie pomocy dla powiatu przemyskiego, który tak mocno ucierpiał podczas powodzi.

– Po oficjalnym podpisaniu umowy marszałek Adam Struzik zaprosił nasze władze do swojego gabinetu, gdzie w miłej i życzliwej rozmowie wymieniono się wzajemnymi, samorządowymi doświadczeniami. Przedstawiciele powiatu poinformowali dokładnie o sytuacji, jaka miała miejsce w powiecie za przyczyną czerwcowych kataklizmów pogodowych. Pomiędzy samorządem powiatu płockiego, leżącym w województwie mazowieckim, a przedstawicielami powiatu przemyskiego odbyły się także rozmowy na temat współpracy na niwie gospodarczej, społecznej, kulturalnej i turystycznej. Marszałek województwa mazowieckiego przyjął zaproszenie na otwarcie drogi po remoncie – powiedziała rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu Małgorzata Dachnowicz.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama