Nie milkną echa wyboru lokalizacji drugiego mostu na Sanie, mimo, że dokonano go już kilka tygodni temu. Część mieszkańców miasta, na czele z burmistrzem Waldemarem Paluchem, czuje się rozczarowana decyzją o przerzuceniu przeprawy powyżej obecnie funkcjonującego mostu. Ich wątpliwości usiłowali w ubiegłym tygodniu rozwiać posłanka na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Okazją do zorganizowania konferencji było oddanie do użytku obwodnic Oleszyc i Cieszanowa. Ich związek ze sprawą polega na tym, że obie inwestycje leżą wciągu drogi 865 Jarosław – Bełżec, której zwieńczeniem w okolicach Jarosławia ma być planowany drugi most na Sanie. W trakcie konferencji W. Ortyl przekonywał o znaczeniu tej drogi dla regionu, wyjaśniał też mechanizm wyboru lokalizacji mostu. – Przeprowadzono szczegółowe analizy, które brały pod uwagę aż 23 rożne czynniki i to one wykazały, że najbardziej optymalnym wyborem jest ten wariant, który zaczyna się w Koniaczowie, a kończy na węźle na wysokości huty szkła – mówił W. Ortyl[paywall] .
Z materiałów, które dostarczył marszałek, wynika, że wybrany wariant wymaga budowy najdroższego mostu, ale połączenie go z drogą 865 jest w stosunku do pozostałych opcji najtańsze. Całość tej inwestycji ma zamknąć się w 120 milionach złotych. Co ciekawe, nie jest to wybór podyktowany jedynie niskimi kosztami, bo najtańszy wariant budowy drogi i mostu przewidywał inwestycję niewiele przekraczającą 100 mln. Dla porządku dodajmy, że najdroższy zakładał wydatek rzędu 240 milionów. Jak informował W. Ortyl, istotnym czynnikiem przy wyborze była też konieczność likwidacji budynków mieszkalnych i przemysłowych. Niektóre rozważane warianty przewidywały takie rozwiązania. – Nie ma tu żadnych kolizji z zabudowaniami gospodarczymi, a wariant nie wprowadza swojego biegu w teren zabudowany – informował marszałek. Jest to o tyle istotne, że wywłaszczenia czy konieczność rozbiórki domów prywatnych wywołują protesty mieszkańców, które kolei mogłyby wydatnie opóźnić realizację inwestycji. Na razie terminarz prac przewiduje, że najbliższy rok będzie czasem na wykonanie dokumentacji, a realizacja inwestycji nie powinna potrwać dłużej niż dwa lata, co oznacza, że nowa przeprawa na Sanie stanie najpewniej w roku 2021
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ca za kretynski pomysl!!!! kto robi takie ustalenia NIE TRAFNE??? czy juz ci ludzie nie maja muzgow MY MIESZKANCY MIASTA chcemy most na poziomie hotelu Accademia!!!!! wtedy odciazy sie wjazd od accademi na zasanie inaczej to bedzie lipa PRZECIW nam, mieszkancom!!!!
A kto rządzi w Jarosławiu bo nic mi nie wiadomo żeby PiS tam rządził
Po mimo że popieram PiS to lokalizacja drugiego mostu powinna być obok starego w stronę Szówska a nie koło huty szkła Bo najbardzioej zakorkowana jest ulica Garbarze
Załatwili środki na ten projekt to czemu mają się nie okadzać. Poprzednie władze okadzały się 8 lat, a mostu do dziś nie powstał.Może teraz na okadzaniu się nie skończy.
Ja mam 23 powód cześć działek jest pisowska a z racji że nikt nie chciał kupić bo to teren zalewowy to w ten sposób obchna
do goscia Po pierwsze ...dzięki Bogu ,ze PIS nie rządzi w Jarosławiu , bo zaczął się zmieniać. Po drugie .....poprzednia władza przez 8 lat ...wybudował obwodnicę, odnowiła dworzec PKP,wybudowała orliki ...powstało jeszcze parę rzeczy. I nie było nawet 1/10 tego okadzania się co za tej. Za mostem w Jarosławiu glosowali posłowie wszystkich / oprócz PIS /partii.PIS BYŁ PRZECIW. Dopiero jak się zorientowali ,że to ich wyborczo pogrąża , znależli kasę. I tyle w temacie.
Franek swoich działek na Misztalach nie opchnie, poszło się to wszystko pie....ić
Jeszcze 3 ważne i słuszne powody.1. Droga krajowa 94; najpierw pod Przemyśl i z powrotem na Korczową (patrz Radymno).2. Autostrada A4; najpierw pod Przemyśl, później na Korczową.3. Droga wojewódzka 865; najpierw pod Przemyśl, i dopiero wtedy w Polskę.Odnoszę nieodparte wrażenie, że mamy kolejną inwestycję przemyską na terenie powiatu jarosławskiego.
ca za kretynski pomysl!!!! kto robi takie ustalenia NIE TRAFNE??? czy juz ci ludzie nie maja muzgow MY MIESZKANCY MIASTA chcemy most na poziomie hotelu Accademia!!!!! wtedy odciazy sie wjazd od accademi na zasanie inaczej to bedzie lipa PRZECIW nam, mieszkancom!!!!
I znów władza się okadza
A kto rządzi w Jarosławiu bo nic mi nie wiadomo żeby PiS tam rządził