Reklama

45-lecie działalności Zespołu Śpiewaczego „Dolanie” [ZDJĘCIA]


W sobotę, 20 września, w Gniewczynie Łańcuckiej odbył się jubileusz 45-lecia Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Dolanie”. Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie msza św. w kościele parafialnym pw. św. Mateusza w Gniewczynie Łańcuckiej, po której jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do Wiejskiego Domu Kultury.


– Był to dzień pełne wzruszeń, wspomnień i pięknej muzyki, która od lat stanowi znak rozpoznawczy zespołu. Podczas uroczystości Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dolanie” zaprezentował swój bogaty repertuar, przypominając, jak ważną rolę odgrywa w naszej społeczności kultywowanie tradycji ludowych – podkreśla tryniecki samorząd, kierując ku „Dolanom” wyrazy uznania i wdzięczności za lata łączenia pokoleń muzyką i ukazywania bogactwa kultury ludowej.

Nutka historii

„Dolanie” to zespół ludowy, który powstał w 1980 roku z inicjatywy Józefa Rydzika oraz Józefa Niemca. Corocznie bierze on czynny udział w wielu imprezach gminnych oraz w przeglądach i festiwalach, m.in. w: Dynowie, Zarzeczu, Jarosławiu, Dubiecku, Kańczudze i Pawłosiowie, gdzie zdobywa nie tylko nagrody, ale – co równie ważne – pochlebne opinie jurorów i nowych sympatyków. W swoim repertuarze „Dolanie” posiadają pieśni patriotyczne, żniwne, dożynkowe, piosenki ludowe oraz pieśni kościelne, kolędy i pastorałki. Opiekunem i akompaniatorem zespołu jest Henryk Chruściel. Od 14 lat kierowniczką zespołu jest Zofia Sokół – wielokrotna laureatka kazimierskich festiwali.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama