Wyjątkowo widowiskowo prezentował się taneczny korowód z udziałem 650 par, który obserwować można było w czwartek, 12 czerwca, na jarosławskim Rynku. Liczba tańczących tego dnia poloneza nie była przypadkowa. Jarosław uczcił w ten sposób 650-lecie nadania praw miejskich.
Uroczysty polonez na 650 par podkreślił rangę wydarzenia sprzed 650 lat. Pokaźną grupę tańczących stanowili: uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zespoły taneczne, nauczyciele, przedszkolaki, członkowie lokalnych stowarzyszeń i przedstawiciele różnych instytucji i służb, a także mieszkańcy. Całość zyskała piękną oprawę, bo tancerze wystąpili w strojach narodowych i historycznych.
Z pewnością atmosfera wspólnego świętowania udzieliła się wszystkim zebranym i pozwoliła w ten niecodzienny sposób uczcić bogatą historię i tradycje miasta.
W gronie tańczących poloneza nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu: burmistrza Jarosławia Marcina Nazarewicza i przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia Piotra Kozaka. W wydarzeniu udział wzięli też przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec oraz sekretarz powiatu jarosławskiego Krzysztof Sopel i naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Monika Maziarz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze