Reklama

650 par odtańczyło poloneza na Rynku w Jarosławiu [ZDJĘCIA]


Wyjątkowo widowiskowo prezentował się taneczny korowód z udziałem 650 par, który obserwować można było w czwartek, 12 czerwca, na jarosławskim Rynku. Liczba tańczących tego dnia poloneza nie była przypadkowa. Jarosław uczcił w ten sposób 650-lecie nadania praw miejskich.


Uroczysty polonez na 650 par podkreślił rangę wydarzenia sprzed 650 lat. Pokaźną grupę tańczących stanowili: uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zespoły taneczne, nauczyciele, przedszkolaki, członkowie lokalnych stowarzyszeń i przedstawiciele różnych instytucji i służb, a także mieszkańcy. Całość zyskała piękną oprawę, bo tancerze wystąpili w strojach narodowych i historycznych.

Z pewnością atmosfera wspólnego świętowania udzieliła się wszystkim zebranym i pozwoliła w ten niecodzienny sposób uczcić bogatą historię i tradycje miasta.

Reklama

W gronie tańczących poloneza nie zabrakło przedstawicieli lokalnego samorządu: burmistrza Jarosławia Marcina Nazarewicza i przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia Piotra Kozaka. W wydarzeniu udział wzięli też przewodnicząca Rady Powiatu Jarosławskiego Grażyna Strzelec oraz sekretarz powiatu jarosławskiego Krzysztof Sopel i naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Monika Maziarz.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama