W przyszłym roku aż 74 jednostki ochotniczych straży pożarnych na Podkarpaciu otrzymają nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. To kolejny etap poważnego doposażania strażaków-ochotników.
W 2021 r. do jednostek OSP w całej Polsce trafiło łącznie 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł.
W większości były to najbardziej uniwersalne pojazdy, czyli[paywall] średnie samochody ratowniczo-gaśnicze (ok. 80 procent).
Zakupy samochodów przez jednostki OSP były możliwe dzięki dofinansowaniu z: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 60,7 mln zł, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 44,9 mln zł, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 19,6 mln zł oraz środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych (14,5 mln zł).
W przyszłym roku źródła dotacji na zakup pojazdów się nie zmienią. Wiadomo już, że do jednostek OSP w na Podkarpaciu trafią 74 samochody ratowniczo-gaśnicze.
W naszym regionie otrzymają je:
– powiat jarosławski: OSP Mołodycz, OSP Wiązownica, OSP Surochów, OSP Morawsko, OSP Pruchnik I, OSP Roźwienica;
– powiat przeworski: OSP Urzejowice i OSP Kańczuga;
– powiat lubaczowski: OSP Narol;
– powiat przemyski: OSP Fredropol, OSP Stubno, OSP Żurawica i OSP Pikulice.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze