Reklama

74 pojazdy trafią do naszych jednostek OSP

W przyszłym roku aż 74 jednostki ochotniczych straży pożarnych na Podkarpaciu otrzymają nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. To kolejny etap poważnego doposażania strażaków-ochotników.

W 2021 r. do jednostek OSP w całej Polsce trafiło łącznie 314 samochodów ratowniczo-gaśniczych o łącznej wartości ok. 244 mln zł.

W większości były to najbardziej uniwersalne pojazdy, czyli[paywall] średnie samochody ratowniczo-gaśnicze (ok. 80 procent).

Zakupy samochodów przez jednostki OSP były możliwe dzięki dofinansowaniu z: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 60,7 mln zł, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 44,9 mln zł, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 19,6 mln zł oraz środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych (14,5 mln zł).

W przyszłym roku źródła dotacji na zakup pojazdów się nie zmienią. Wiadomo już, że do jednostek OSP w na Podkarpaciu trafią 74 samochody ratowniczo-gaśnicze.

Reklama

W naszym regionie otrzymają je:
– powiat jarosławski: OSP Mołodycz, OSP Wiązownica, OSP Surochów, OSP Morawsko, OSP Pruchnik I, OSP Roźwienica;
– powiat przeworski: OSP Urzejowice i OSP Kańczuga;
– powiat lubaczowski: OSP Narol;
– powiat przemyski: OSP Fredropol, OSP Stubno, OSP Żurawica i OSP Pikulice.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama