Takie spotkania, jak to, które odbyło się niedawno na terenie gminy Orły, stanowią okazję do docenienia działalności strażaków ochotników, wymagającej niejednokrotnie narażania własnego życia. Okazją było przekazanie nowego wozu bojowego dla jednostki OSP w Ciemierzowicach.
OSP Ciemięrzowice jest jedną z siedmiu jednostek straży pożarnej strzegących bezpieczeństwa mieszkańców gminy Orły. Druhowie od dawna marzyli o nowoczesnym, w pełni profesjonalnym wozie bojowym, który stanowiłby wsparcie podczas różnego typu interwencji. W końcu marzenia te nabrały realnych kształtów. W jednostce, dzięki wsparciu z funduszy rządowych oraz wkładu gminy Orły, powitano niedawno nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny pojazd marki Mitsubishi Fuso GLBA waży 7,5 tony i jest w stanie przewieść 1400 litrów wody oraz 140 litrów piany i pomieścić na pokładzie sześcioosobową załogę. Druhowie z Ciemięrzowic dostali do dyspozycji wóz świetnie wyposażony. Elementami, które ułatwią wykonywanie zadań bojowych, są z pewnością: dwustopniowa autopompa z szybkim natarciem, dwie pompy szlamowe, maszt oświetleniowy, ścianka przeznaczona na sprzęt wyburzeniowy, zestaw hydrauliki, drabiny czy wciągarka z przodu pojazdu, a także elektronika w postaci kamery cofania, tabletu z dostępem do aplikacji E-Remiza, dwóch aparatów powietrznych i radiostacji.
Na uroczystości przywitaniu nowego wozu bojowego jednostki OSP Ciemięrzowice nie mogło zabraknąć wójta gminy Orły Bogusława Słabickiego. Środowisko strażaków reprezentowali: zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Daniel Dryniak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Przemyślu dh Witold Kazienko, komendant Zarządu Gminnego OSP w Orłach Krzysztof Świdnicki oraz przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Wśród gości byli też szef Kancelarii Premiera Marek Kuchciński, minister Marcin Warchoł, a także przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz sołectwa Ciemięrzowice. Nie zabrakło też mieszkańców.
Nowy nabytek strażaków kosztował około 540 tys. zł. 250 tys. z tej puli stanowiły wkład gminy Orły, a 150 tys. zł MSWiA. Brakujące 100 tys. zł pozyskano z Ministerstwa Sprawiedliwości, a ok. 40 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze