9 reprezentacji wzięło udział w 15. Spartakiadzie Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach. Oprócz zawodów, odbył się towarzyski mecz piłki nożnej Huwniki – Reszta Świata, a wszystko zakończyła zabawa, która trwała do godz. 22.
Spartakiada – obok przeglądu kolędniczego w styczniu – jest wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez DPS Huwniki. Zawody sportowe po raz pierwszy zorganizowano 15 lat temu[paywall]. – Co roku prowadzi je pan Zygmunt Marciak, który kiedyś pracował u nas, a obecnie w Sośnicy – mówi Zofia Ważna-Lisowiec, dyrektor DPS Huwniki.
W tym roku do zawodów zgłosiło się 9 zespołów. Oprócz gospodarzy, stawili się mieszkańcy domów pomocy z Rudy Różanieckiej, Moczar, Moszczan, Wysocka, Jarosławia, Sośnicy i dwóch placówek z Przemyśla.
Rywalizowali w 7 konkurencjach indywidualnych. Rzucali lotkami do tarczy, woreczkami z piaskiem do obręczy, piłką do kosza, piłką tenisową do tarczy z otworem i piłką lekarską na odległość. Był też bieg z przeszkodami i strzały do bramki. Drużynowo zmagali się z przeciąganiem liny.
Dopełnieniem był mecz towarzyski, w którym mieszkańcy DPS w Huwnikach, wspierani przez pracowników i zawodników miejscowego klubu Wiar, zmierzyli się z „resztą świata”, czyli pozostałymi domami pomocy. A po sportowej rywalizacji przyszedł czas na zabawę przy muzyce i lokalnych przysmakach. Do tańca grał zespół Patent.
Kolejne zawody za rok. – Dopóki inne domy będą przyjeżdżać do nas z taką ochotą, będziemy organizować spartakiadę nadal – zapowiada pani dyrektor.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy startował nasz marszał-lotnik-miłośnik dziewczynek ze Wschodu?
Czy startował nasz marszał-lotnik-miłośnik dziewczynek ze Wschodu?