Reklama

A to Polska właśnie... [ZDJĘCIA]

8 listopada br. w Zespole Szkół w Grochowcach odbyła się niezwykle podniosła uroczystość upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Świętowanie zainaugurowała dziękczynna msza św. za ojczyznę, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Robert Adamski[paywall]. Następnie cała szkolna społeczność wraz z dyrektor Urszulą Broszko, władzami samorządowymi na czele z wójtem Andrzejem Hukiem, mieszkańcami Grochowiec, w asyście pocztów sztandarowych OSP z Grochowiec i Witoszyniec oraz pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Grochowcach przeszli do budynku szkoły, gdzie kontynuowano tę wyjątkową uroczystość. Wieczornica rozpoczęła się oczywiście od hymnu państwowego. Młodzież szkolna zaprezentowała program artystyczny – widowisko pod tytułem „A to Polska właśnie”. Przedstawiła licznie zgromadzonej widowni dzieje Polski od jej początków po czasy współczesne. Program składający się ze scenek z Wesela Stanisława Wyspiańskiego, wierszy znanych polskich poetów, wzbogacony o światło, dźwięk i prezentacje multimedialne przygotowały nauczycielki: Bożena Stępień, Edyta Borowiak-Kocyła i Aneta Prokop.

W świętowanie włączyli się harcerze z V Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej im. Z. Grochowskiego, którzy wspólnie z widownią śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość zakończono odśpiewaniem hymnu szkolnego „Wyklęci – Niezłomni”.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Boromir - niezalogowany 2018-11-09 21:55:12

    YOUTUBE.COM - HISTORIA NASZEJ LECHJI! W BUDACH TEGO NIE POWIEDZĄ! POLSKA POD OKUPACJĄ WATYKANUWŁOCHATY - A TO POLSKA WŁAŚNIE - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama