8 listopada br. w Zespole Szkół w Grochowcach odbyła się niezwykle podniosła uroczystość upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Świętowanie zainaugurowała dziękczynna msza św. za ojczyznę, której przewodniczył proboszcz miejscowej parafii ks. Robert Adamski[paywall]. Następnie cała szkolna społeczność wraz z dyrektor Urszulą Broszko, władzami samorządowymi na czele z wójtem Andrzejem Hukiem, mieszkańcami Grochowiec, w asyście pocztów sztandarowych OSP z Grochowiec i Witoszyniec oraz pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Grochowcach przeszli do budynku szkoły, gdzie kontynuowano tę wyjątkową uroczystość. Wieczornica rozpoczęła się oczywiście od hymnu państwowego. Młodzież szkolna zaprezentowała program artystyczny – widowisko pod tytułem „A to Polska właśnie”. Przedstawiła licznie zgromadzonej widowni dzieje Polski od jej początków po czasy współczesne. Program składający się ze scenek z Wesela Stanisława Wyspiańskiego, wierszy znanych polskich poetów, wzbogacony o światło, dźwięk i prezentacje multimedialne przygotowały nauczycielki: Bożena Stępień, Edyta Borowiak-Kocyła i Aneta Prokop.
W świętowanie włączyli się harcerze z V Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej im. Z. Grochowskiego, którzy wspólnie z widownią śpiewali pieśni patriotyczne. Uroczystość zakończono odśpiewaniem hymnu szkolnego „Wyklęci – Niezłomni”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.YOUTUBE.COM - HISTORIA NASZEJ LECHJI! W BUDACH TEGO NIE POWIEDZĄ! POLSKA POD OKUPACJĄ WATYKANUWŁOCHATY - A TO POLSKA WŁAŚNIE - TEKSTOWO.PL
YOUTUBE.COM - HISTORIA NASZEJ LECHJI! W BUDACH TEGO NIE POWIEDZĄ! POLSKA POD OKUPACJĄ WATYKANUWŁOCHATY - A TO POLSKA WŁAŚNIE - TEKSTOWO.PL