Reklama

AKTS „Amator” Jarosław zaraża miłością do celuloidowej piłeczki [ZDJĘCIA]


Wchodząca w ostatni etap przygotowań do rozgrywek IV ligi podkarpackiej w tenisie stołowym (w których będzie jednym z faworytów do awansu), ekipa Amatorskiego Klubu Tenisa Stołowego ,,Amator” w Jarosławiu nie zapomina o innej, niezwykle ważnej i cennej misji: zarażania dzieci i młodzieży miłością do tej pięknej, bardzo emocjonującej i efektownej dyscypliny sportu. Kilka dni temu odwiedzili Szkołę Podstawową w Ryszkowej Woli.


Joanna Pajączek, Justyna Chrzanowska, Radosław Dudek, Jarosław Pysiak oraz prezes klubu Marek Gudzelak na zaproszenie dyrektor SP w Ryszkowej Woli Renaty Plezi oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zryw” w Ryszkowej Woli Teresy Dudy gościli w tej placówce. Z jasnymi celami: przeprowadzeniem zajęć pokazowych, przekazaniem w jak największym stopniu tajników gry w tenisa stołowego, popularyzacją tej dyscypliny sportu, uświadomieniem najmłodszym, jakie korzyści niesie za sobą uprawianie sportu, zachęceniem jak największej ilości dzieci do aktywnego spędzenia czasu, odciągnięciem ich od telefonów, tabletów czy komputerów.

– Byliśmy zaskoczeniem, mile zaskoczeni, z jaką ochotą dzieci, te młodsze i te starsze, brały aktywny udział w prawie dwugodzinnych zajęciach. Uśmiech i zadowolenie na ich twarzach świadczyły, że pomysł przeprowadzenia pokazowego treningu to strzał w dziesiątkę. Bardzo nas ucieszyło, kiedy niechętnie zakończyły udział w zajęciach, odkładając rakietki na bok

Reklama

– powiedział prezes klubu M. Gudzelak.

Warto wspomnieć, że podstawówka w Ryszkowej Woli wprowadziła w br. pedagogiczną innowację pod tytułem „Sportowcy inspirują” jako program profilaktyczny w walce z różnego rodzaju uzależnieniami. Autorem innowacji jest pełniąca funkcję psychologa oraz prezesa tamtejszego UKS „Zryw” Teresa Duda.

A wszystkich chętnych zapraszamy już dzisiaj na inaugurację IV-ligowego sezonu AKTS „Amator”. W niedzielę, 5 października br., o g. 14 w sali sportowej Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Jana Pawła II przy ul. św. Jana Pawła II 30 w Jarosławiu gospodarze podejmą zespół GLKS Jawor 1955 I Jawornik Polski. Nieco wcześniej, bo o g. 10.30 drugi zespół AKTS „Amator” rozegra pierwszy mecz w ramach rozgrywek V ligi podkarpackiej. Jego rywalem będzie LKS II Kąkolówka.

Reklama

Serdecznie zapraszamy! Tenis stołowy w Jarosławiu, mimo nagłego zniknięcia ze sportowej mapy Podkarpacia i Polski zespołu wielokrotnych medalistów Drużynowych Mistrzostw Polski, wciąż żyje. Krok po kroku pnie się w ligowej hierarchii i może kiedyś znowu będzie dane kibicom oglądanie z zapartym tchem rywalizacji na najwyższym poziomie!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/09/2025 16:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama