O tym, że Bramę Krakowską zalewa woda, wiadomo już od kilku miesięcy. Kontynuacja wartego ponad 2 mln zł projektu rewitalizacji obiektu wymusiła poszerzenie zakresu prac, na które trzeba było wysupłać 70 tys. zł. Burmistrz potrzebną kwotę znalazł, ale radni zaczęli rozważać, czy wolnych środków nie przeznaczyć na remont ulicy Bandurskiego.
Podczas prac remontowych okazało się, że pomieszczenia Bramy Krakowskiej zalewa woda. Przed remontem wiadomo było, że problem wilgoci w nieużywanych salach istnieje – planowo ich osuszenie. Nikt nie znał jednak jego skali ani rzeczywistych przyczyn. – Wykonano odkrywki i okazało się, że wykonawca, który robił nawierzchnię nad bramą, wylał tylko płytę betonową, nie zagęścił przestrzeni nad sklepieniami łukowymi, a jedyną hydroizolację stanowiła folia – informował na ostatniej sesji rady miasta zastępca burmistrza Wiesław Pirożek. Apelował też, by rada przychylnie odniosła się do projektu uchwały zabezpieczającej 70 tysięcy na naprawę tych niedoróbek, bo jest to konieczne do sfinalizowania wielomilionowej inwestycji.[paywall]
Mimo próśb radni zgłosili szereg wątpliwości. Radny Michał Muzyczka dopytywał, kto jest winien zaistniałej sytuacji. Mariusz Walter zastanawiał się, czy prac nie powinna wykonać w ramach gwarancji firma, która robiła nawierzchnię nad bramą. Wreszcie Radny Piotr Kozak apelował o to, by w przypadku realizowania prac w trybie bezprzetargowym w odpowiednie projekty wpisywać konkretne kwoty. Wszystkie wątpliwości rozwiewał W. Pirożek. Radnego Muzyczkę zapewnił, że na prace jest dokumentacja, szczególne okoliczności wykluczały możliwość właściwego rozpoznania stanu bramy, a obecny wykonawca nie może być obwiniany o zaniedbania poprzedniego. Radnemu Walterowi już nieco mniej przekonywująco klarował, że miasto nie ma podstaw do ubiegania się o gwarancję. Wreszcie Piotrowi Kozakowi zasugerował, że mówienie o konkretnych kwotach w trakcie negocjacji mogłoby mieć niekorzystny wpływ na ich przebieg.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.... A Burmistrz jak zwykle ze swoimi doradcami odstawia fuszerkę i płacze później o więcej kasy, a jak Rada nie da to zaczynają się artykuły "Rada zła bo wszystko robi przeciw Burmistrzowi"
A poprzedni remont to ktoś nadzorował, odbierał ... czy tylko przelano pieniążki na konto ?Za dwa miliony z groszami to ja mogę zrobić ten remont, z tego co zostanie to wybuduję sobie willę, a i żonie jakieś drobne na przysłowiowe waciki zostaną.
Fuszerka , za którą przed wojną wykonawca zgnłby w kryminale .
Trza by powrócić do stanowienia przedwojennego prawa. Prawdziwego prawa!
... A Burmistrz jak zwykle ze swoimi doradcami odstawia fuszerkę i płacze później o więcej kasy, a jak Rada nie da to zaczynają się artykuły "Rada zła bo wszystko robi przeciw Burmistrzowi"
A poprzedni remont to ktoś nadzorował, odbierał ... czy tylko przelano pieniążki na konto ?Za dwa miliony z groszami to ja mogę zrobić ten remont, z tego co zostanie to wybuduję sobie willę, a i żonie jakieś drobne na przysłowiowe waciki zostaną.
dom seniora