Za mieszkańcami Przemyśla tydzień pełen radości, dobrej muzyki i miejskiego świętowania. Jak co roku spotkały się ze sobą tradycja, wspólnota i rozrywka, które wspólnie stworzyły wyjątkowy i niezapomniany klimat.
Msza Święta i procesja ulicami miasta z relikwiami Świętego Wincentego przypomniały o duchowym wymiarze tego wydarzenia a pozostałe składowe ewoluowały w kierunku tradycyjnego jarmarku na Rynku i koncertów największych gwiazd sceny rozrywkowej. Program rozpoczynającego się w niedzielę, 24 sierpnia wydarzenia pękał w szwach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – tym bardziej, że pogoda w większości dni Wincentiady sprzyjała. Rozpadało się dopiero na finał. To jednak nie przeszkodziło przemyślanom i licznym uczestnictwie zarówno w bardziej duchowym, jak i fizycznym wymiarze tegorocznego święta miasta. Tradycyjnie, tłumnie było na koncertach wieńczących tę uroczystość. Wisienką na torcie stały się w tym roku występy zespołów Back To Rock, IRA i Dawida Kwiatkowskiego. Organizatorami wydarzenia byli: samorząd miasta Przemyśla, PCKiN „Zamek”, POSiR oraz klasztor św. Marii i Magdaleny w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze