Reklama

„Ale to już było”… Wincentiada 2025 za nami [ZDJĘCIA, WIDEO]


Za mieszkańcami Przemyśla tydzień pełen radości, dobrej muzyki i miejskiego świętowania. Jak co roku spotkały się ze sobą tradycja, wspólnota i rozrywka, które wspólnie stworzyły wyjątkowy i niezapomniany klimat.


Msza Święta i procesja ulicami miasta z relikwiami Świętego Wincentego przypomniały o duchowym wymiarze tego wydarzenia a pozostałe składowe ewoluowały w kierunku tradycyjnego jarmarku na Rynku i koncertów największych gwiazd sceny rozrywkowej.  Program rozpoczynającego się w niedzielę, 24 sierpnia wydarzenia pękał w szwach. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – tym bardziej, że pogoda w większości dni Wincentiady sprzyjała. Rozpadało się dopiero na finał. To jednak nie przeszkodziło przemyślanom i licznym uczestnictwie zarówno w bardziej duchowym, jak i fizycznym wymiarze tegorocznego święta miasta. Tradycyjnie, tłumnie było na koncertach wieńczących tę uroczystość. Wisienką na torcie stały się w tym roku występy zespołów Back To Rock, IRA i Dawida Kwiatkowskiego. Organizatorami wydarzenia byli: samorząd miasta Przemyśla, PCKiN „Zamek”, POSiR oraz klasztor św. Marii i Magdaleny w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/09/2025 14:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama