Kilkuset uczestników z siedemnastu szkół polsko-słowackiego pogranicza wzięło udział w Zlocie Bioróżnorodności.
Impreza plenerowa odbyła się pod koniec września w Huwnikach w gminie Fredropol. Miała na celu promocję wspólnego dziedzictwa rejonu Karpat w Polsce i na Słowacji. Jak podkreślają organizatorzy z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, jej wyjątkowym walorem jest przyroda – niespotykana nigdzie indziej w naszym kraju[paywall] – wciąż dzika, którą prezentują trzy duże drapieżniki, czy też skrajnie rzadki gatunek orła przedniego.
W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież oraz nauczyciele z siedemnastu szkół z Polski i Słowacji, które uczestniczyły w międzynarodowym projekcie „Badacze pogranicza Wilczych Gór”, realizowanym przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EKOSKOP i słowacką Fundacją Aevis.
Uczestnicy projektu mogli poznać przyrodę Karpat, dowiedzieć się jak tropić wilki, zrobić zdjęcia przyrody, czy też zidentyfikować gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących ten najdzikszy region Polski. – Ten projekt jest wyjątkowy w skali całego Podkarpacia. Udało nam się dotrzeć do wielu szkół po obu stronach granicy i przekazać wiedzę, która pomoże poznać najbliższe sąsiedztwo uczniów karpackich szkół. Chcemy uwrażliwić najmłodszych na piękno przyrody regionu, w którym mieszkają – mówi Radosław Michalski z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze