Reklama

Badacze pogranicza Wilczych Gór pod Kalwarią

18/10/2019 14:45

Kilkuset uczestników z siedemnastu szkół polsko-słowackiego pogranicza wzięło udział w Zlocie Bioróżnorodności.

Impreza plenerowa odbyła się pod koniec września w Huwnikach w gminie Fredropol. Miała na celu promocję wspólnego dziedzictwa rejonu Karpat w Polsce i na Słowacji. Jak podkreślają organizatorzy z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, jej wyjątkowym walorem jest przyroda – niespotykana nigdzie indziej w naszym kraju[paywall] – wciąż dzika, którą prezentują trzy duże drapieżniki, czy też skrajnie rzadki gatunek orła przedniego.

W imprezie wzięły udział dzieci i młodzież oraz nauczyciele z siedemnastu szkół z Polski i Słowacji, które uczestniczyły w międzynarodowym projekcie „Badacze pogranicza Wilczych Gór”, realizowanym przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze w partnerstwie ze Stowarzyszeniem EKOSKOP i słowacką Fundacją Aevis.

Uczestnicy projektu mogli poznać przyrodę Karpat, dowiedzieć się jak tropić wilki, zrobić zdjęcia przyrody, czy też zidentyfikować gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących ten najdzikszy region Polski. – Ten projekt jest wyjątkowy w skali całego Podkarpacia. Udało nam się dotrzeć do wielu szkół po obu stronach granicy i przekazać wiedzę, która pomoże poznać najbliższe sąsiedztwo uczniów karpackich szkół. Chcemy uwrażliwić najmłodszych na piękno przyrody regionu, w którym mieszkają – mówi Radosław Michalski z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama