Szkoła Podstawowa w Hermanowicach już po raz trzeci zorganizowała 6 stycznia Orszak Trzech Króli, aby przypomnieć o wydarzeniach sprzed ponad dwóch tysięcy lat i oddać hołd Bożemu Dzieciątku.
W świąteczne, mroźne przedpołudnie z trzech stron Hermanowic ruszyli w drogę Trzej Mędrcy, a wraz z nimi barwne korowody aniołów i pastuszków, w których wcielili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Hermanowicach. W przemarszu udział wzięli również nauczyciele i mieszkańcy parafii. Do orszaku dołączył ponadto wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk.
Przy akompaniamencie instrumentów oraz melodii kolęd korowody dotarły do kościoła parafialnego, by wkroczyć do świątyni – Betlejem. Po uroczystej mszy śŚwiętej Objawienia Pańskiego, zgodnie z biblijną historią, pasterze oraz królowie oddali hołd i złożyli dary Nowonarodzonemu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja tez bym zablokował i ta strone ze wzgledu na poglady i zaistniała sytuacje
Ja tez bym zablokował i ta strone ze wzgledu na poglady i zaistniała sytuacje