Reklama

Będą pieniądze na remont całej ulicy Bielskiego?!

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (12 kwietnia br.) radni podjęli dwie ważne uchwały w sprawie remontów i przebudowy przemyskich ulic. Jest szansa, że uda się pozyskać z budżetu państwa pieniądze na ten cel.

Chodzi o dwa projekty. Pierwszy, na który pewnie z niecierpliwością oczekują setki kierowców, dotyczy remontu nawierzchni jezdni i chodników ulicy Bielskiego, na odcinku od skrzyżowania z[paywall] ulicą Grunwaldzką do skrzyżowania z Sikorskiego. To ponad 1,6-kilometrowy fragment ulicy na wysokości osiedla Kmiecie, wiodący przez serpentyny, a kończący się mniej więcej na wysokości kościoła pw. Miłosierdzia Bożego.

Podjęcie tej uchwały było konieczne celem zabezpieczenia tzw. wkładu własnego. Niedawno wojewoda podkarpacki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów przez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Władze miasta Przemyśl zgłosiły do programu wspomniany wyżej projekt.

W jego ramach planowany jest remont ulicy Bielskiego. Obejmie on wymianę istniejącej nawierzchni jezdni i chodników, umocnienie skarp drogowych, wymianę wpustów ulicznych wraz z przykanalikami oraz regulację pionową urządzeń infrastruktury podziemnej. Jeśli przemyski wniosek przejdzie pozytywną weryfikację, prace remontowe muszą ruszyć jeszcze w br., choć dopuszcza się ich finalizację w 2019 r. Łączny koszt to 6 mln 196 tys. 746 zł, z czego rządowa dotacja to 4 mln 957 tys. 397 zł. Miasto musi wyasygnować z kasy 1 mln 239 tys. 349 zł.

Reklama

Wysockiego też dostanie?

W ramach tego samego rządowego programu władze miasta złożyły kolejny projekt. Tym razem związany z II etapem rozbudowy drogi powiatowej – ulicy Wysockiego na przemyskiej Lipowicy. Dzięki obecnie trwającemu remontowi zyska ona nowy wygląd do miejsca, w którym znajduje się siedziba przemyskiego oddziału Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej.

Przebudowa kolejnego fragmentu tej ulicy dotyczyłaby 660-metrowego odcinka od wspomnianego biura w stronę skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Chrobrego. W ramach projektu doszłoby do: poszerzenia i wzmocnienia konstrukcji jezdni, wykonania chodników, ścieżki rowerowej, oświetlenia i odwodnienia ulicy. Do realizacji – podobnie jak w przypadku ul. Bielskiego – doszłoby jeszcze w br. Łączny koszt to 6 mln 866 tys. 429 zł, z czego dofinansowanie to 4 mln 284 tys. 317 zł.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mario - niezalogowany 2018-04-17 20:23:36

    W końcu. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kierowca - niezalogowany 2018-04-17 20:46:35

    jadąc  ul Glazera do ul Sikorskiego można dostać choroby wibracyjnej. Czas już dawno na remont. Tylko jakoś radni jeżdża tam i co ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ytre - niezalogowany 2018-04-17 21:05:21

    Wybory idom to chlapniemy asfeltem z jednom uliczke .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama