Reklama

Będą współpracować na kilku płaszczyznach

Tuż przed końcem minionego roku 2023 powiat przemyski przypieczętował umowę o współpracy ze Stowarzyszeniem Rusinya z Humennego na Słowacji. W złożonej deklaracji widzą spory potencjał.

Na niedawnym, wieńczącym stary rok posiedzeniu rady powiatu przemyskiego radni jednogłośni podjęli uchwałę o podpisaniu umowy partnerskiej ze Stowarzyszeniem Rusinya z Humennego, które reprezentuje prezes Milena Lancošova. Oba podmioty – samorząd powiatu i słowacka organizacja – upatrują w podjętym postanowieniu szereg wzajemnych korzyści. Jak podkreślił obecny przy podpisaniu przez obie strony – reprezentowane przez starostę Jana Pączka i wicestarostę Marka Kudłę oraz wspomnianą już Milenę Lancošovą – deklaracji współpracy prezes stowarzyszenia Eroregion Karpacki Polska Dawid Lasek, jest to być dobry krok w zakresie wdrażania tzw. marki EtnoCarpathia, której celem i głównym założeniem jest  zwiększenie atrakcyjności i rozpoznawalności pogranicza polsko-słowackiego oraz rozwój i promocja dziedzictwa kulturowego tych obszarów.

Parafowana umowa zakłada współpracę w kilku obszarach, przede wszystkim: kultury, tradycji, turystki i edukacji. Obie strony zobowiązały się m.in. do: rozwoju i utrzymywania relacji w dziedzinie kultury, turystyki i sportu, wzajemnej pomocy w zakresie organizacji koncertów, wystaw czy warsztatów, działań w zakresie ochrony środowiska naturalnego, tworzenia płaszczyzny do nawiązywania kontaktów pomiędzy stowarzyszeniami obywatelskimi i kulturalnymi czy nawiązywania i wzmacniania relacji pomiędzy instytucjami zajmującymi się oświatą i wychowaniem, a także wzajemnej promocji we wszystkich zawartych w porozumieniu obszarach.

Reklama

Współpraca, zgodnie z deklaracją obu stron, ma być kontynuowana także po zakończeniu realizacji projektu Interreg Polska – Słowacja 2021 – 2027.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jerzy811_496 2024-01-15 10:40:34

    Zastanawia mnie postawa mieszkańców powiatu przemyskiego w ostatnich wyborach , jak to możliwe że człowiek który tak dobrze rządzi powiatem nie mającym złotówki długu a jednocześnie realizującym znakomicie swoje zadania które widać choćby w postaci wyremontowanych dróg i wybudowanych 40 mostów w czasie sprawowania funkcji starosty, nie znajduje uznania . Czego więcej można żądać ? Nie wstyd wam mieszkańcy powiatu? Całkiem wam rozum odebrało?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama