Zakończyła się przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Zarzeczu. Gmina zapłaciła za nią ponad 2,1 mln zł. Wody ma być od teraz więcej i ma być ona lepszej jakości.
Stacja Uzdatniania Wody w Zarzeczu przeszła prawdziwą metamorfozę.
Na terenie obiektu powstał trzeci, rezerwowy zbiornik wody czystej o pojemności 318 m sześc., rozbudowano linię technologiczną do uzdatniania wody, którą wyposażono m.in. w zestaw aeracji oraz[paywall] zestawy filtracyjne do odżelazania i odmanganiania. Ponadto wykonano remont posadzek i ścian pomieszczeń technicznych, na obszarze SUW zamontowano instalację fotowoltaiczną, a także przeprowadzono modernizację układów elektrycznych i sterowniczych.
Całość prac kosztowała 2 mln 130 tys. 360 zł, a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie wyniosło 1 mln 12 tys. 98 zł.
Według zapewnień przedstawicieli Urzędu Gminy w Zarzeczu inwestycja poprawi dostępność i jakość wody na terenie gminy, zaś montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli na obniżenie kosztów energii elektrycznej.
Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 20 grudnia w obecności władz gminy, przedstawicieli ościennych samorządów, zarządu województwa, sanepidu i wykonawcy robót budowlanych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze