Reklama

Będzie lepsza woda w Zarzeczu?

31/12/2021 09:00

Zakończyła się przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Zarzeczu. Gmina zapłaciła za nią ponad 2,1 mln zł. Wody ma być od teraz więcej i ma być ona lepszej jakości.

Stacja Uzdatniania Wody w Zarzeczu przeszła prawdziwą metamorfozę.

Na terenie obiektu powstał trzeci, rezerwowy zbiornik wody czystej o pojemności 318 m sześc., rozbudowano linię technologiczną do uzdatniania wody, którą wyposażono m.in. w zestaw aeracji oraz[paywall] zestawy filtracyjne do odżelazania i odmanganiania. Ponadto wykonano remont posadzek i ścian pomieszczeń technicznych, na obszarze SUW zamontowano instalację fotowoltaiczną, a także przeprowadzono modernizację układów elektrycznych i sterowniczych.

Całość prac kosztowała 2 mln 130 tys. 360 zł, a dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie wyniosło 1 mln 12 tys. 98 zł.

Według zapewnień przedstawicieli Urzędu Gminy w Zarzeczu inwestycja poprawi dostępność i jakość wody na terenie gminy, zaś montaż instalacji fotowoltaicznej pozwoli na obniżenie kosztów energii elektrycznej.

Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 20 grudnia w obecności władz gminy, przedstawicieli ościennych samorządów, zarządu województwa, sanepidu i wykonawcy robót budowlanych.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości