Reklama

Będzie podwyżka opłat za miejskie parkingi? Za godzinę dla gości maksymalnie o 200 procent

Choć tego punktu nie ma w programie sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która ma się odbyć 24 marca br., wiele wskazuje na to, że zostanie włączony pod obrady. Chodzi o projekt uchwały dotyczący opłat za parkowanie samochodów w płatnych strefach. Konkretniej: o zwiększenie kwot. Jeśli radni ją przegłosują, nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 sierpnia br.

Do tej pory stref płatnego parkowania w nadsańskim mieście było 19, zorganizowanych na konkretnych ulicach. Władze miasta planują je rozszerzyć o kolejne sześć, na ulicach: Dworskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Katedralnej, 3 Maja i Grunwaldzkiej.

Do tej pory stawka za pozostawienie na nich samochodów za pierwsze 30 minut wynosiła 1 zł. Za pierwszą i każdą następną godzinę – 2 zł. To były stawki dla wszystkich, którzy zaparkowali swoje auta w strefach płatnego parkingu na terenie Przemyśla.

Projekt uchwały, o której wspomnieliśmy, po pierwsze zawiera nowe kwoty, po drugie – „rozgranicza” parkujących na tych, którzy będą gośćmi w nadsańskim grodzie i na tych, którzy będą posiadaczami Przemyskiej Karty Mieszkańca.

Reklama

Dla tych pierwszych podwyżka wyniesie 200 procent. Z 1 zł za pierwsze 30 minut wzrośnie do 3 zł. Z 2 zł za pierwszą godzinę wzrośnie do 6 zł. Za drugą godzinę wynosić będzie 7 zł, za trzecią – 8 zł, zaś za czwartą i każdą kolejną godzinę – 6 zł.

Dla tych drugich, czyli mieszkańców miasta, którzy wyrobią sobie Przemyską Kartę Mieszkańca (jeszcze nie można tego zrobić; podstawowe warunki są dwa: stałe zameldowanie w Przemyślu i odprowadzanie tu podatków), podwyżka wyniesie 50 procent. Z 1 zł za pierwsze 30 minut wzrośnie do 1,5 zł. Z 2 zł za pierwszą godzinę wzrośnie do 3 zł. Za drugą godzinę wynosić będzie 3,5 zł, za trzecią – 4 zł, zaś za czwartą i każdą kolejną godzinę – 3 zł.

Reklama

To oczywiście na razie projekt uchwały. Muszą ją jeszcze „klepnąć” przemyscy radni. Najpewniej się tak stanie, bo to projekt prezydencki, a jego obóz w radzie ma większość, złożoną z wybrańców społeczeństwa, reprezentujących Wspólnie dla Przemyśla oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/03/2025 19:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama