Choć tego punktu nie ma w programie sesji Rady Miejskiej w Przemyślu, która ma się odbyć 24 marca br., wiele wskazuje na to, że zostanie włączony pod obrady. Chodzi o projekt uchwały dotyczący opłat za parkowanie samochodów w płatnych strefach. Konkretniej: o zwiększenie kwot. Jeśli radni ją przegłosują, nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 sierpnia br.
Do tej pory stref płatnego parkowania w nadsańskim mieście było 19, zorganizowanych na konkretnych ulicach. Władze miasta planują je rozszerzyć o kolejne sześć, na ulicach: Dworskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Katedralnej, 3 Maja i Grunwaldzkiej.
Do tej pory stawka za pozostawienie na nich samochodów za pierwsze 30 minut wynosiła 1 zł. Za pierwszą i każdą następną godzinę – 2 zł. To były stawki dla wszystkich, którzy zaparkowali swoje auta w strefach płatnego parkingu na terenie Przemyśla.
Projekt uchwały, o której wspomnieliśmy, po pierwsze zawiera nowe kwoty, po drugie – „rozgranicza” parkujących na tych, którzy będą gośćmi w nadsańskim grodzie i na tych, którzy będą posiadaczami Przemyskiej Karty Mieszkańca.
Dla tych pierwszych podwyżka wyniesie 200 procent. Z 1 zł za pierwsze 30 minut wzrośnie do 3 zł. Z 2 zł za pierwszą godzinę wzrośnie do 6 zł. Za drugą godzinę wynosić będzie 7 zł, za trzecią – 8 zł, zaś za czwartą i każdą kolejną godzinę – 6 zł.
Dla tych drugich, czyli mieszkańców miasta, którzy wyrobią sobie Przemyską Kartę Mieszkańca (jeszcze nie można tego zrobić; podstawowe warunki są dwa: stałe zameldowanie w Przemyślu i odprowadzanie tu podatków), podwyżka wyniesie 50 procent. Z 1 zł za pierwsze 30 minut wzrośnie do 1,5 zł. Z 2 zł za pierwszą godzinę wzrośnie do 3 zł. Za drugą godzinę wynosić będzie 3,5 zł, za trzecią – 4 zł, zaś za czwartą i każdą kolejną godzinę – 3 zł.
To oczywiście na razie projekt uchwały. Muszą ją jeszcze „klepnąć” przemyscy radni. Najpewniej się tak stanie, bo to projekt prezydencki, a jego obóz w radzie ma większość, złożoną z wybrańców społeczeństwa, reprezentujących Wspólnie dla Przemyśla oraz Prawo i Sprawiedliwość.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze