Reklama

Będzie szansa na pracę u naszych partnerów

Kolejnym pozytywnym efektem przyjaźni i partnerstwa pomiędzy powiatem przemyskim i powiatem Saarpfalz-Kreises w Kraju Saary może być oferta pracy w Niemczech, adresowana między innymi do mieszkańców naszego regionu. Obie strony podczas niedawnego spotkania, które odbyło się podczas łączenia internetowego, rozmawiały wstępnie o szczegółach możliwej współpracy.

Polsko-niemiecka wideokonferencja z udziałem przedstawicieli powiatu Saarpfaiz-Kreis w Niemczech oraz polskich partnerskich samorządów, w tym powiatu przemyskiego, odbyła się przed świętami.

Inicjatywa w kwestii współpracy wyszła od[paywall] strony niemieckiej, a konkretnie od Theophila Gallo – starosty powiatu Saarpfalz-Kreis – który przedstawił projekt opieki nad seniorami, jaki będzie u nich realizowany we współpracy z tamtejszym Caritasem. I właśnie przy realizacji tego projektu pracę mogliby znaleźć mieszkańcy powiatu przemyskiego.

– Na razie było to zupełnie wstępne spotkanie. Jesteśmy jednak już umówieni na kolejne, podczas którego mają paść konkretne propozycje – mówi Małgorzata Dachnowicz, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Przemyślu.

– Oferta zatrudnienia dla Polaków, którzy są tam bardzo dobrze postrzegani, wydaje się korzystna, więc oczekujemy na dalsze szczegóły. Wiemy natomiast, że strona niemiecka Polakom, którzy zdecydują się na oferowaną pracę, zapewni realne wsparcie w postaci kursów językowych, więc nie będzie konieczna znajomość języka – dodaje.

Na terenie powiatu Saarpfalz-Kreis w Niemczech, do którego mogłyby się zgłaszać osoby chętne do pracy z osobami starszymi i chorymi, miałby powstać punkt informacyjny dla zainteresowanych. Po wstępnym spotkaniu na wideokonferencji wiadomo, że zainteresowani zatrudnieniem zostaną skontaktowani z rodzinami, z którymi zostanie podpisana umowa. Strona niemiecka zobligowała się też do zabezpieczenia zakwaterowania i wyżywienia, a wynagrodzenie netto za pracę będzie wynosić co najmniej 1200 euro.

Powiat przemyski podczas wideokonferencji reprezentowali starosta Jan Pączek, sekretarz powiatu Jerzy Góralewicz oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanta Jabłońska. Na nietypowym, bo wirtualnym spotkaniu, ze strony polskiej padło też zapewnienie o tym, że jeśli tylko znane będą bliższe szczegóły, powiat przemyski dotrze do mieszkańców z konkretną informacją o możliwości podjęcia pracy u naszych niemieckich przyjaciół, a także będzie w jakiś sposób pośredniczyć w nawiązaniu tej współpracy.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    AnkaW - niezalogowany 2021-01-06 08:35:46

    Praca jest, ale za granicą. Małżonkowie żyją osobno. Cudne czasy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Asdf - niezalogowany 2021-01-06 09:13:34

    I on ma tam drugą część na tu drygiego i wszyscy zadowoleni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2021-01-06 09:57:22

    Tam trzeba się zajmować pokoleniem hitlerjugend  a może jeszcze  się trafić  żołnierz rycerskiego  wehrmachtu ,ss czy innej "wspaniałej" formacji wojskowej. Temu pokoleniu wpajano że Polacy nadają się tylko / i to  tylko  co niektórzy/   na służących i do pracy w rolnictwie. okazuje się  że wpajano  prawdę.   Różnica  polega tylko i wyłącznie na tym że dzisiaj muszą płacić za pracę, co tam ,stać ich na to.    O problemie o którym pisze  wyżej AnkaW nie  warto ? pisać po jak pisze Asdf wszyscy są zadowoleni, mam tego przykład po znajomej która kupiła mężowi  samochód a sama  w dodatku nie kryjąc się na  facebooku i instagramie puszcza się z Turkami. Wszyscy zadowoleni, zaśpiewajmy ;Polacy nic się nie stało, nic się nie stało.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama