Do 25 czerwca br. potrwa program edukacyjno-obronny „Edukacja z Wojskiem”. Poniedziałek, 27 kwietnia br., był pierwszym dniem kolejnej edycji przedsięwzięcia, które jest wspólnym zamierzeniem dwóch ministerstw – obrony narodowej i edukacji narodowej.
To już piąta edycja projektu. Projektu, który jest inicjatywą edukacyjną, prospołeczną i proobronną. Żołnierze wojska polskiego i weterani działań poza granicami państwa prowadzą w szkołach różnych szczebli zajęcia, podczas których budują odporność dzieci i młodzieży na zagrożenia.
– Główny celem jest podniesienie świadomości w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie zachowania w przypadku zagrożenia. Dodatkowo, w szkołach ponadpodstawowych możliwe jest zorganizowanie spotkania z weteranem, współorganizowanego przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa
Reklama
– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 58% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze