Reklama

Bezpieczeństwo i odpowiedzialność


Do 25 czerwca br. potrwa program edukacyjno-obronny „Edukacja z Wojskiem”. Poniedziałek, 27 kwietnia br., był pierwszym dniem kolejnej edycji przedsięwzięcia, które jest wspólnym zamierzeniem dwóch ministerstw – obrony narodowej i edukacji narodowej.


To już piąta edycja projektu. Projektu, który jest inicjatywą edukacyjną, prospołeczną i proobronną. Żołnierze wojska polskiego i weterani działań poza granicami państwa prowadzą w szkołach różnych szczebli zajęcia, podczas których budują odporność dzieci i młodzieży na zagrożenia.

– Główny celem jest podniesienie świadomości w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie zachowania w przypadku zagrożenia. Dodatkowo, w szkołach ponadpodstawowych możliwe jest zorganizowanie spotkania z weteranem, współorganizowanego przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

Reklama

– wyjaśnił oficer prasowy 20. Przemyskiej BOT ppor. Rafał Laska...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 58% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/05/2026 11:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama