Mieszcząca się w Kaszycach filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach zyskała drugie życie. W drugim tygodniu marca uroczyście oddano ją ponownie do użytku po przeprowadzonym gruntownym remoncie.
Filia biblioteczna w Kaszycach zyskała nowy wygląd i przyjazny klimat. Odnowione wnętrza zachęcają do lektury i bibliofilskich poszukiwań. Przeprowadzenie wszystkich prac remontowych nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników gospodarczych oddelegowanych przez władze gminy Orły. Teraz biblioteka znów zaprasza w swoje progi. Placówka jest otwarta w poniedziałki i środy, w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz w piątki między godziną 14 a 17.
Wewnątrz siedziby biblioteki sporo się zmieniło. – Odmalowano ściany, odświeżono wszystkie regały na książki, wymieniono oświetlenie. Wyremontowała została też izba pamięci funkcjonująca w ramach biblioteki, nawiązująca trochę do historii i pacyfikacji Kaszyc, która miała miejsce 79 lat temu, a także poświęcona rodzinie Mączyńskich, a przede wszystkim urodzonemu w Kaszycach[paywall] Czesławowi Mączyńskiemu (nauczyciel I Gimnazjum w Przemyślu, oficer, artylerzysta, uczestnik walk I wojny światowej, dowódca obrony Lwowa w 1918 i jego obrońca w 1920 r. – przyp. aut.). Teraz zbieramy jeszcze fundusze na gabloty, które pozwoliłyby ładnie wyeksponować zbiory – poinformowała Teresa Borchowiec-Gończ z Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach, której częścią jest filia w Kaszycach.
W symbolicznym otwarciu punktu w Kaszycach po remoncie wzięli udział: gospodarz gminy Orły Bogusław Słabicki, przewodnicząca rady gminy Małgorzata Hawro, sekretarz gminy Jan Janusz, radny wsi Kaszyce Zdzisław Stasiła, sołtys Kaszyc Jan Cyran, a także dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaszycach Renata Łaskarzewska wraz z uczniami klasy trzeciej.
Wydarzeniu nadano odpowiednią rangę poprzez uroczyste przecięcie wstęgi. Odbyły się też inaugurujące nowe otwarcie warsztaty biblioteczne dla uczniów.
– Liczymy, że teraz filia w Kaszycach będzie prężnie działać i zyska nowo grono czytelników, a odwiedziny w odświeżonych wnętrzach placówki celem przeszukiwania księgozbiorów staną się dla mieszkańców, tych młodszych i tych starszych, przyjemną tradycją – podsumowała T. Borchowiec-Gończ.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze