Reklama

Biblioteka w Kaszycach już po liftingu. Czytanie przyjemne jak nigdy [ZDJĘCIA]

Mieszcząca się w Kaszycach filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach zyskała drugie życie. W drugim tygodniu marca uroczyście oddano ją ponownie do użytku po przeprowadzonym gruntownym remoncie.

Filia biblioteczna w Kaszycach zyskała nowy wygląd i przyjazny klimat. Odnowione wnętrza zachęcają do lektury i bibliofilskich poszukiwań. Przeprowadzenie wszystkich prac remontowych nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników gospodarczych oddelegowanych przez władze gminy Orły. Teraz biblioteka znów zaprasza w swoje progi. Placówka jest otwarta w poniedziałki i środy, w godzinach od 7.30 do 15.30 oraz w piątki między godziną 14 a 17.

Wewnątrz siedziby biblioteki sporo się zmieniło. – Odmalowano ściany, odświeżono wszystkie regały na książki, wymieniono oświetlenie. Wyremontowała została też izba pamięci funkcjonująca w ramach biblioteki, nawiązująca trochę do historii i pacyfikacji Kaszyc, która miała miejsce 79 lat temu, a także poświęcona rodzinie Mączyńskich, a przede wszystkim urodzonemu w Kaszycach[paywall] Czesławowi Mączyńskiemu (nauczyciel I Gimnazjum w Przemyślu, oficer, artylerzysta, uczestnik walk I wojny światowej, dowódca obrony Lwowa w 1918 i jego obrońca w 1920 r.przyp. aut.). Teraz zbieramy jeszcze fundusze na gabloty, które pozwoliłyby ładnie wyeksponować zbiory – poinformowała Teresa Borchowiec-Gończ z Gminnej Biblioteki Publicznej w Orłach, której częścią jest filia w Kaszycach.

Reklama

W symbolicznym otwarciu punktu w Kaszycach po remoncie wzięli udział: gospodarz gminy Orły Bogusław Słabicki, przewodnicząca rady gminy Małgorzata Hawro, sekretarz gminy Jan Janusz, radny wsi Kaszyce Zdzisław Stasiła, sołtys Kaszyc Jan Cyran, a także dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaszycach Renata Łaskarzewska wraz z uczniami klasy trzeciej.

Wydarzeniu nadano odpowiednią rangę poprzez uroczyste przecięcie wstęgi. Odbyły się też inaugurujące nowe otwarcie warsztaty biblioteczne dla uczniów.

– Liczymy, że teraz filia w Kaszycach będzie prężnie działać i zyska nowo grono czytelników, a odwiedziny w odświeżonych wnętrzach placówki celem przeszukiwania księgozbiorów staną się dla mieszkańców, tych młodszych i tych starszych, przyjemną tradycją – podsumowała T. Borchowiec-Gończ.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama