Reklama

Brazylijczyk w Kolpingu FRAC

Mimo że wciąż trwa sezon 2015 – 2016 Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, w Kolpingu FRAC nie zasypiają gruszek w popiele. W przyszłym sezonie w barwach jarosławskiego klubu występować będzie Brazylijczyk Gustavo Tsuboi.

32-letni Brazylijczyk w tym sezonie występuje jeszcze w zespole niemieckiej Bundesligi TTC Schwalbe Bergneustadt. Wcześniej grał w superlidze tenisa stołowego we Francji. Rekomendacje ma więc znakomite. Do tej pory dwukrotnie występował na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie. Niebawem na olimpiadzie zagra po raz trzeci, bo jako zawodnik gospodarzy tej największej na świecie imprezy sportowej będzie rywalizował w gronie najlepszych pingpongistów globu w Rio de Janeiro. Aktualnie G. Tsuboi zajmuje wysokie 63. miejsce w indywidualnym rankingu ITTF.

Wiadomo, że z Kolpingiem FRAC po sezonie pożegna się Robert Floras, który występować będzie w 3S Polonii Bytom. Kontrakty z końcem maja br. kończą się również Wang Zeng Yi i Bartoszowi Suchowi. Czy obaj podpiszą nowe, czy też skład Kolpinga FRAC w sezonie 2016 – 2017 będzie zupełnie inny, czas pokaże. Popularny „Wandżi” także zagra w turnieju indywidualnym Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Drugim Polakiem, który wystąpi w singlu jest Jakub Dyjas.

Reklama

Warto dodać, że Kolping FRAC awansował do pingpongowego Final Four Pucharu Polski w tenisie stołowym. Rywalami podopiecznych Kamila Dziukiewicza będą: Gwiazda Zooleszcz Bydgoszcz, 3S Polonia Bytom i UKS PWSZ Trefl Zamość.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama