Reklama

Brzyska po swoje, Jadam po naukę

04/08/2019 09:30

Z dobrej strony pokazali się młodzi jarosławscy tennisiści stołowi na rozgrywanych w czeskiej Ostrawie Mistrzostwach Europy Kadetów. Anna Brzyska otarła się o medal, Dawid Jadam sensacji nie sprawił, ale on, jako jeden z najmłodszych uczestników imprezy, do Ostrawy jechał przede wszystkim po naukę.

– Ania zrobiła to, co do niej należało. Udowodniła, że jest topową pingpongistką w Europie. Wygrała w turnieju drużynowym sześć pojedynków singlowych. Pokonała między innymi świetną Greczynkę, wyżej notowaną w rankingu ETTU – Malamatenię Papadimitriou i to bez straty seta – podsumowuje turniej w wykonaniu jarosławskiej pingpongistki Kamil Dziukiewicz, menedżer Kolpinga, w którym Brzyska trenuje na co dzień. Rozstawiona z 10 na mistrzostwach sympatyczna Ania startowała w drużynie, turnieju singlowym, deblu i mikście. Najlepiej wypadła w tej pierwszej konkurencji. Wraz z koleżankami z kadry wygrała grupę C, potem odprawiła greczynki, by odpaść dopiero w ćwierćfinale z Niemkami. Ostatecznie młode Polki zajęły w turnieju 5 miejsce. – Medal faktycznie był blisko, ale Niemki były naprawdę świetnie dysponowane. Trzeba się cieszyć z tego 5. miejsca – twierdzi Dziukiewicz. W pozostałych konkurencjach Brzyska nie zawiodła, choć grała ze zmiennym szczęściem. W deblu i singlu dotarła do 1/8, a w grze mieszanej swój udział zakończyła na 1/16 finału[paywall].

z orzełkiem na piersi – przekonuje Dziukiewicz. Wraz z drużyną zajął 7 miejsce, w singlu i mikście odpadał na wczesnych rundach, w deblu wraz z Mateuszem Zalewskim dotarli zaś do 1/8 finału.`

Udane mistrzostwa

Warto odnotować, że ekipa biało-czerwonych z mistrzostw Ostrawie wróciła z tarczą. Choć reprezentacja Podkarpacia krążka nie wywalczyła, to brązowe medale z imprezy przywieźli kadeci: Miłosz Redzimski w singlu oraz Ilona Sztwiertnia i Wiktoria Wróbel w deblu. W wyżej kategorii wiekowej juniorów reprezentanci Polski byli jeszcze mocniejsi. Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki wywalczyli tytuł mistrzowski w mikście. Dzień później siostra bliźniaczka Katarzyny, Anna Węgrzyn została indywidualnie mistrzynią starego kontynentu. To największy sukces polskiego kobiecego tenisa stołowego w tej kategorii wiekowej, a ostatnie juniorskie mistrzostwo Europy w singlu polski reprezentant wywalczył 18 lat temu.


Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama