Z dobrej strony pokazali się młodzi jarosławscy tennisiści stołowi na rozgrywanych w czeskiej Ostrawie Mistrzostwach Europy Kadetów. Anna Brzyska otarła się o medal, Dawid Jadam sensacji nie sprawił, ale on, jako jeden z najmłodszych uczestników imprezy, do Ostrawy jechał przede wszystkim po naukę.
– Ania zrobiła to, co do niej należało. Udowodniła, że jest topową pingpongistką w Europie. Wygrała w turnieju drużynowym sześć pojedynków singlowych. Pokonała między innymi świetną Greczynkę, wyżej notowaną w rankingu ETTU – Malamatenię Papadimitriou i to bez straty seta – podsumowuje turniej w wykonaniu jarosławskiej pingpongistki Kamil Dziukiewicz, menedżer Kolpinga, w którym Brzyska trenuje na co dzień. Rozstawiona z 10 na mistrzostwach sympatyczna Ania startowała w drużynie, turnieju singlowym, deblu i mikście. Najlepiej wypadła w tej pierwszej konkurencji. Wraz z koleżankami z kadry wygrała grupę C, potem odprawiła greczynki, by odpaść dopiero w ćwierćfinale z Niemkami. Ostatecznie młode Polki zajęły w turnieju 5 miejsce. – Medal faktycznie był blisko, ale Niemki były naprawdę świetnie dysponowane. Trzeba się cieszyć z tego 5. miejsca – twierdzi Dziukiewicz. W pozostałych konkurencjach Brzyska nie zawiodła, choć grała ze zmiennym szczęściem. W deblu i singlu dotarła do 1/8, a w grze mieszanej swój udział zakończyła na 1/16 finału[paywall].
z orzełkiem na piersi – przekonuje Dziukiewicz. Wraz z drużyną zajął 7 miejsce, w singlu i mikście odpadał na wczesnych rundach, w deblu wraz z Mateuszem Zalewskim dotarli zaś do 1/8 finału.`Warto odnotować, że ekipa biało-czerwonych z mistrzostw Ostrawie wróciła z tarczą. Choć reprezentacja Podkarpacia krążka nie wywalczyła, to brązowe medale z imprezy przywieźli kadeci: Miłosz Redzimski w singlu oraz Ilona Sztwiertnia i Wiktoria Wróbel w deblu. W wyżej kategorii wiekowej juniorów reprezentanci Polski byli jeszcze mocniejsi. Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki wywalczyli tytuł mistrzowski w mikście. Dzień później siostra bliźniaczka Katarzyny, Anna Węgrzyn została indywidualnie mistrzynią starego kontynentu. To największy sukces polskiego kobiecego tenisa stołowego w tej kategorii wiekowej, a ostatnie juniorskie mistrzostwo Europy w singlu polski reprezentant wywalczył 18 lat temu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze