16 głosami „za” (1 przeciw, 1 wstrzymujący się) podczas dzisiejszej (12 grudnia br.) sesji Rady Miasta Przemyśla radni przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu.
Podczas najważniejszej w tym roku sesji przemyskiej rady brakowało pięcioro radnych. Jednak obecność 18 z 23 wystarczyła, aby projekt uchwały przeszedł. Za głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia dla Przemyśla i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dwuosobowa „delegacja” Platformy Obywatelskiej wstrzymała się od głosu i była przeciw.
Przypomnijmy: w porównaniu z 2016 r. przyszłoroczny budżet miasta Przemyśla będzie wyższy o ponad 45 mln zł. Nadwyżka wyniesie prawie 8 mln zł. Kwota planowanych dochodów w 2017 r. ma wynosić 341 mln 665 tys. 942 zł, a wydatków – 333 mln 819 tys. 744 zł. Nadwyżka w całości ma być przeznaczona na spłatę pożyczek i kredytów zaciągniętych przez miasto. W tzw. rezerwie budżetowej znajdzie się 9 mln 109 tys. 787 zł, która w ciągu roku ma zostać przeznaczona na: realizację zadań własnych z zakresu zarządzania kryzysowego (840 tys. zł), jednorazowy dodatek uzupełniający dla nauczycieli (3 mln 89 tys.), wzrost wynagrodzeń dla tychże (900 tys. zł) oraz zadania inwestycyjne (4 mln 280 tys. zł).Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.no to o ile % podatki od nieruchomości dla mieszkańców pójdą w górę?? by zabezpieczyć ten budżet stworzony przez nieudolnych włodarzy miasta a zatwierdzony przez radnych ,bezradnych??
Radny kradnie, a całe miasto na dnie !!!
Uchwalono budżet miasta na 2017 rok - jak ciasny gorset, który po zasznurowaniu i dociśnięciu kolanem, nie pozwala już na oddychanie - taki jest tegoroczny budżet czyli dociśnięty kolanem do ściany!
dodatek uzupelniajacy dla nauczycieli oraz wzrost wynagrodzen dla nauczycieli przeciez to w budzecie na 2017r.najwazniejsze!!!!!! a co z pozostalymi obywatelami miasta?????
ty lena a ty taka wyuczona?????? nie wszyscy sa nauczycielami ktos musi krowy wyganiac
Jakie podwyżki, jaki dodatek uzupelniajacy. ..- to pieniądze ktore sie od dawna nauczycielom należą, a nie żadna nadzwyczajna sprawa!
Do Redaktora P. Mariusza GODOS w tekście popełnił Pan jak się nie mylę pomyłkę.Zapewne chodzi o Barona Münchhausena ?A Mauthhausen to jakby co nazwa gdzie był hitlerowski obóz zagłady.To tyle gwoli ścisłości.
"Niezwykłe przygody Barona Münchhausena"Baron był bohaterem książki o takim tytule.
Budżet wyższy na nagrody i premie własne 13 i 14 +15 za rok ciężkiej pracy
no to o ile % podatki od nieruchomości dla mieszkańców pójdą w górę?? by zabezpieczyć ten budżet stworzony przez nieudolnych włodarzy miasta a zatwierdzony przez radnych ,bezradnych??
Radny kradnie, a całe miasto na dnie !!!
No... Tak jak ubezpieczenia OC.