Inicjatywę przystąpienia Jarosławia do programu „Mieszkanie Plus” chcą uruchomić w formie uchwały intencyjnej rady miasta członkowie miejskich struktur PiS i radni z tej partii. Projekt ma być złożony na najbliższej sesji rady. Liczą, że burmistrz aktywnie włączy się do programu wspierającego budowę mieszkań.
– Jarosławianie borykają się z problemami mieszkaniowymi. Ten program może być dla nich rozwiązaniem – mówił Bogdan Wołoszyn, szef miejskiego koła PiS w Jarosławiu na czwartkowym spotkaniu. Przypomniał zasady i możliwości programu, zwracając szczególną uwagę na te atuty, które[paywall] mogą być w Jarosławiu wykorzystane. Zauważył, że w mieście 135 rodzin oczekuje na mieszkanie, a jest szansa na wykorzystanie możliwości programu „Mieszkanie Plus”, szczególnie zawartych w drugim filarze, gdzie samorząd daje działki, a całą resztę załatwia stworzony przy Banku Gospodarstwa Krajowego wydział. – To nie będą mieszkania socjalne, tylko wybudowane w najwyższym standardzie. Z takiej możliwości należy skorzystać – zaznaczał B. Wołoszyn.
– Program „Mieszkanie Plus” nie jest obowiązkowy tak jak 500+, dlatego chcemy na najbliższej sesji roboczej Rady Miasta Jarosławia przyjąć uchwałę intencyjną zobowiązującą burmistrza do wprowadzenia go. My przypilnujemy, by ją wykonał – zapewniała radna Bożena Łanowy. Radny Piotr Kozak wyjaśniał, że uruchomienie programu mieszkaniowego wpłynie na zatrzymanie młodych w mieście oraz pomoże w likwidacji problemów, z jakimi obecnie boryka się Jarosławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
Inicjatorzy podkreślali, że udział w programie jest szansą dla Jarosławia. Miasto powinno jak najszybciej włączyć się w jego realizację. Przypominali, że szacowane kwoty czynszu w mieszkaniach pod wynajem mają wynosić pomiędzy 10 a 20 zł za metr kwadratowy. W przeznaczonych do wykupu były nieznacznie wyższe. – Im później, tym gorzej – mówili, przyznając, że jeszcze nie rozmawiali z burmistrzem o swojej propozycji. Według planów pierwsze mieszkania z rządowego programu mogą być oddane do końca 2018 r.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Spokojnie PISoBOLSZEWIA sama poradzi sobie z korytem o szumnej nazwie. Dojna zmiana nie potrzebuje konkurencji burmistrza.
Program Mieszkanie Plus jest szansą dla całej Polski, Jarosław i inne miasta powinny pracować nad przystąpieniem do programu. Aby wziąć w nim udział i stworzyć warunki pod tanie mieszkania na wynajem samorząd lokalny musi wykazać inicjatywę. Jak informuje http://mieszkanieplus.org.pl/ już 30 miejscowości przystąpiło do pilotażu programu Mieszkanie +.
Mieszkania 500 + są na Przemyskiej, Rybackiej i Wróblewskiego
Spokojnie PISoBOLSZEWIA sama poradzi sobie z korytem o szumnej nazwie. Dojna zmiana nie potrzebuje konkurencji burmistrza.
Program Mieszkanie Plus jest szansą dla całej Polski, Jarosław i inne miasta powinny pracować nad przystąpieniem do programu. Aby wziąć w nim udział i stworzyć warunki pod tanie mieszkania na wynajem samorząd lokalny musi wykazać inicjatywę. Jak informuje http://mieszkanieplus.org.pl/ już 30 miejscowości przystąpiło do pilotażu programu Mieszkanie +.
Mieszkania 500 + są na Przemyskiej, Rybackiej i Wróblewskiego