Reklama

Burmistrzu, przystąp do programu „Mieszkanie Plus”

20/11/2016 09:30

Inicjatywę przystąpienia Jarosławia do programu „Mieszkanie Plus” chcą uruchomić w formie uchwały intencyjnej rady miasta członkowie miejskich struktur PiS i radni z tej partii. Projekt ma być złożony na najbliższej sesji rady. Liczą, że burmistrz aktywnie włączy się do programu wspierającego budowę mieszkań.

– Jarosławianie borykają się z problemami mieszkaniowymi. Ten program może być dla nich rozwiązaniem – mówił Bogdan Wołoszyn, szef miejskiego koła PiS w Jarosławiu na czwartkowym spotkaniu. Przypomniał zasady i możliwości programu, zwracając szczególną uwagę na te atuty, które[paywall] mogą być w Jarosławiu wykorzystane. Zauważył, że w mieście 135 rodzin oczekuje na mieszkanie, a jest szansa na wykorzystanie możliwości programu „Mieszkanie Plus”, szczególnie zawartych w drugim filarze, gdzie samorząd daje działki, a całą resztę załatwia stworzony przy Banku Gospodarstwa Krajowego wydział. – To nie będą mieszkania socjalne, tylko wybudowane w najwyższym standardzie. Z takiej możliwości należy skorzystać – zaznaczał B. Wołoszyn.

– Program „Mieszkanie Plus” nie jest obowiązkowy tak jak 500+, dlatego chcemy na najbliższej sesji roboczej Rady Miasta Jarosławia przyjąć uchwałę intencyjną zobowiązującą burmistrza do wprowadzenia go. My przypilnujemy, by ją wykonał – zapewniała radna Bożena Łanowy. Radny Piotr Kozak wyjaśniał, że uruchomienie programu mieszkaniowego wpłynie na zatrzymanie młodych w mieście oraz pomoże w likwidacji problemów, z jakimi obecnie boryka się Jarosławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Inicjatorzy podkreślali, że udział w programie jest szansą dla Jarosławia. Miasto powinno jak najszybciej włączyć się w jego realizację. Przypominali, że szacowane kwoty czynszu w mieszkaniach pod wynajem mają wynosić pomiędzy 10 a 20 zł za metr kwadratowy. W przeznaczonych do wykupu były nieznacznie wyższe. – Im później, tym gorzej – mówili, przyznając, że jeszcze nie rozmawiali z burmistrzem o swojej propozycji. Według planów pierwsze mieszkania z rządowego programu mogą być oddane do końca 2018 r.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2016-11-20 14:17:34

    Spokojnie PISoBOLSZEWIA sama poradzi sobie z korytem o szumnej nazwie. Dojna zmiana nie potrzebuje konkurencji burmistrza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jeremi - niezalogowany 2016-11-22 09:06:05

    Program Mieszkanie Plus jest szansą dla całej Polski, Jarosław i inne miasta powinny pracować nad przystąpieniem do programu. Aby wziąć w nim udział i stworzyć warunki pod tanie mieszkania na wynajem samorząd lokalny musi wykazać inicjatywę. Jak informuje http://mieszkanieplus.org.pl/ już 30 miejscowości przystąpiło do pilotażu programu Mieszkanie +.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    500+ - niezalogowany 2016-11-29 12:57:31

    Mieszkania 500 + są na Przemyskiej, Rybackiej i Wróblewskiego

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama