Były kierownik Działu TSU w PWiK Przemyśl znalazł się wśród zatrzymanych przez CBA w sprawie o ustawianie przetargów.
– Zatrzymani to zastępca kierownika sieci kanałowej ds. eksploatacji w MPWIK w Krakowie oraz były kierownik Działu TSU w PWiK Przemyśl. Są oni podejrzani o ustawienie w 2018 r. przetargów na korzyść spółki, która dostarczyła do MPWiK w Krakowie oraz PWiK w Przemyślu zestaw do inspekcji rur i kanałów oraz samochód specjalistyczny do czyszczenia kanałów – poinformował dziś Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
Podejrzani usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec ww. wolnościowe środki zapobiegawcze.
Są to kolejne zatrzymania w śledztwie związanym z przestępstwami o charakterze korupcyjnym. W lipcu 2019 r. zarzuty przedstawiono m.in. dyrektorowi jednej z warszawskich spółek miejskich.
Śledztwo prowadzone jest przez funkcjonariuszy CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma. W sprawie zatrzymano m.in. jednego z dyrektorów w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, dwóch przedsiębiorców - wspólników spółki ze Śląska oraz kierownik działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i zastępca kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów.
Czynności przeprowadzono w związku z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 130 tys. zł przez zatrzymanego dyrektora.
Chodziło o rozstrzygnięcie przetargów na rzecz firmy śląskich przedsiębiorców, a kwoty łapówek miały wynosić od kilkudziesięciu do 130 tys. zł.
CBA zainteresowało się również przemyskim PWiK. W siedzibie spółki oraz w domach byłego prezesa i kierownika funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych. Wówczas nikt nie został zatrzymany i nie usłyszał zarzutów.
pb
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.czy to Ci kryształowi z nadania PIS ??????
Dlaczego odczyty licznków sa robione co 4 m-ce,a nie jak dawniej.Przecież budzety domowe sa napiete i lepiej jest zapłacic mniejsza kwotę w generalnym rozrachunku niz podwójna stawkę.
Artykuł pojawił się na ŻP później niż ten o wulgarnym języku w Urzędzie Miasta, a w sposób magiczny ustawiony jest dużo niżej.Czyżby ŻP próbowało wpłynąć na rzeczywistość i nastroje społeczne? Niemożliwe...
Idz zjedz ciasteczko, bo zaczynasz gwiazdorzyć
Życie konsekwentnie zataja niewygodne tematy dla przemyskiego pisu.Moje pytanie brzmi:Czy aby na taki stan oceny gazety nie mają wpływ intratne pod względem finansowym wpływy za wykup powierzchni reklamowych w gazecie ? - ostatnimi czasy tutaj reklama od Prezesa Rady Ministrów, tutaj z GUS-u, tutaj malutka z Ministerstwa Zdrowia tutaj inna, a każdy kto chciał kiedyś coś zamieścić w Życiu Podkarpackim dobrze wie ile to kosztuje???Ciekawe
czy to Ci kryształowi z nadania PIS ??????
"Gang Swojaków"OKWP pozdrawiam!
Dlaczego odczyty licznków sa robione co 4 m-ce,a nie jak dawniej.Przecież budzety domowe sa napiete i lepiej jest zapłacic mniejsza kwotę w generalnym rozrachunku niz podwójna stawkę.