Reklama

Były kierownik PWiK z zarzutami korupcyjnymi

09/09/2020 15:00

Były kierownik Działu TSU w PWiK Przemyśl znalazł się wśród zatrzymanych przez CBA w sprawie o ustawianie przetargów.

– Zatrzymani to zastępca kierownika sieci kanałowej ds. eksploatacji w MPWIK w Krakowie oraz były kierownik Działu TSU w PWiK Przemyśl. Są oni podejrzani o ustawienie w 2018 r. przetargów na korzyść spółki, która dostarczyła do MPWiK w Krakowie oraz PWiK w Przemyślu zestaw do inspekcji rur i kanałów oraz samochód specjalistyczny do czyszczenia kanałów – poinformował dziś Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Podejrzani usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec ww. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Reklama

Są to kolejne zatrzymania w śledztwie związanym z przestępstwami o charakterze korupcyjnym. W lipcu 2019 r. zarzuty przedstawiono m.in. dyrektorowi jednej z warszawskich spółek miejskich.

Śledztwo prowadzone jest przez funkcjonariuszy CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie ma. W sprawie zatrzymano m.in. jednego z dyrektorów w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, dwóch przedsiębiorców - wspólników spółki ze Śląska oraz kierownik działu sieci kanalizacyjnej gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i zastępca kierownika ds. sieci kanalizacji sosnowieckich wodociągów.

Reklama

Czynności przeprowadzono w związku z podejrzeniem przyjęcia co najmniej 130 tys. zł przez zatrzymanego dyrektora.

Chodziło o rozstrzygnięcie przetargów na rzecz firmy śląskich przedsiębiorców, a kwoty łapówek miały wynosić od kilkudziesięciu do 130 tys. zł.

CBA zainteresowało się również przemyskim PWiK. W siedzibie spółki oraz w domach byłego prezesa i kierownika funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych. Wówczas nikt nie został zatrzymany i nie usłyszał zarzutów.


pb

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2020-09-09 16:55:11

    czy to  Ci kryształowi z nadania PIS    ??????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tyryryry - niezalogowany 2020-09-09 18:04:30

    "Gang Swojaków"OKWP pozdrawiam!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tymo - niezalogowany 2020-09-09 18:12:56

    Dlaczego odczyty licznków sa robione co 4 m-ce,a nie jak dawniej.Przecież budzety domowe sa napiete i lepiej jest zapłacic mniejsza kwotę w generalnym rozrachunku niz podwójna stawkę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama