Reklama

Chłopcy z Placu Broni gwiazdą Święta Ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej

Kazimierzowska, Franciszkańska, plac Niepodległości i przyległe szlaki w niedzielę, 15 września, po raz kolejny zatętnią życiem. Przed nami 8. Przemyskie Święto Ulic.

Organizatorom, czyli Stowarzyszeniu dla Przemyśla „Regia Civitas” i współpracującym z nimi Urzędowi Miejskiemu w Przemyślu, Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, a także lokalnym firmom, niezmiennie od lat przyświeca ten sam cel – przywrócenie w tej części miasta dawnych tradycji kupieckich.

Przemyślanie mogą zatem liczyć na wyjątkowe pokazy, np. wymrażania lodów w cukierni Fiore. pojawi się też magiczne fotolustro. Uwaga okularnicy, będziecie mogli przekazać swoje okulary na szczytny cel!

Reklama

Królewskie tradycje

Zgodnie ze zwyczajem imprezę zainicjuje o godzinie 15 barwny korowód na czele z królem Kazimierzem Wielkim. Poprowadzi on wesołą gromadę ze Wzgórza Zamkowego, poprzez główne ulice Przemyśla, aż do jego serca – na Rynek, gdzie powita go prezydent Wojciech Bakun.

Wachlarz atrakcji

Koncerty, pokazy i występy na scenie zlokalizowanej u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej ruszą tuż po godzinie 15. Wtedy zaprezentują się: Koralik, Koralik Gold i Studio Tańca Chillout.

O godzinie 16 sam król oficjalnie otworzy imprezę i do wspólnej zabawy zaproszą C.K. Port Przemyśl, Kasia Osóbka i zespół Lavina. Gwiazdą tegorocznego święta będą Chłopcy z Placu Broni.


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama