Kazimierzowska, Franciszkańska, plac Niepodległości i przyległe szlaki w niedzielę, 15 września, po raz kolejny zatętnią życiem. Przed nami 8. Przemyskie Święto Ulic.

Organizatorom, czyli Stowarzyszeniu dla Przemyśla „Regia Civitas” i współpracującym z nimi Urzędowi Miejskiemu w Przemyślu, Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, a także lokalnym firmom, niezmiennie od lat przyświeca ten sam cel – przywrócenie w tej części miasta dawnych tradycji kupieckich.
Przemyślanie mogą zatem liczyć na wyjątkowe pokazy, np. wymrażania lodów w cukierni Fiore. pojawi się też magiczne fotolustro. Uwaga okularnicy, będziecie mogli przekazać swoje okulary na szczytny cel!
Zgodnie ze zwyczajem imprezę zainicjuje o godzinie 15 barwny korowód na czele z królem Kazimierzem Wielkim. Poprowadzi on wesołą gromadę ze Wzgórza Zamkowego, poprzez główne ulice Przemyśla, aż do jego serca – na Rynek, gdzie powita go prezydent Wojciech Bakun.
Koncerty, pokazy i występy na scenie zlokalizowanej u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej ruszą tuż po godzinie 15. Wtedy zaprezentują się: Koralik, Koralik Gold i Studio Tańca Chillout.
O godzinie 16 sam król oficjalnie otworzy imprezę i do wspólnej zabawy zaproszą C.K. Port Przemyśl, Kasia Osóbka i zespół Lavina. Gwiazdą tegorocznego święta będą Chłopcy z Placu Broni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze