Reklama

Coś dla ciała i dla ducha. Sportowo-kulturalny przełom lata i jesieni

Tuż przed kalendarzowym początkiem jesieni w Kańczudze odbyły się aż 3 imprezy skierowane do mieszkańców i przyjezdnych. Wydarzenie kulturalne, przeplatane atrakcjami rekreacyjno-sportowymi, spotkały się z ciepłym przyjęciem, a oferta najwyraźniej trafiła w gusta odbiorców.

W przedostatni weekend września na terenie miasta i gminy Kańczuga sporo działo się i na niwie kulturalnej, i sportowej. Cykl wydarzeń rozpoczął się[paywall] akcentem literackim. Kańczudzka biblioteka zaprosiła mieszkańców na Rynek do udziału we wspólnym Narodowym Czytaniu Balladyny Juliusza Słowackiego, w którym – oprócz mieszkańców i zaproszonych gości – wzięli udział: burmistrz Andrzej Żygadło, sekretarz miasta i gminy Teresa Argasińska oraz p.o. dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Małgorzata Hawro.

Kolejny dzień był mieszanką wydarzeń z kategorii sportu i kultury. Nad zalewem w Łopuszce Małej – w ramach Międzynarodowego Dnia Sportu i Rekreacji – miłośnikom różnego rodzaju form aktywności fizycznej stworzono możliwość udziału w rozgrywkach siatkówki plażowej i piłki nożnej. Na cyklistów czekał rowerowy tor przeszkód, a na amatorów wodnych atrakcji – kajaki. Ci, którzy zgłodnieli, mogli też liczyć na przysmaki z grilla. Częścią zaplanowanych na niedzielę obchodów było także uroczyste otwarcie strefy rekreacji w Łopuszce Małej.

Reklama

 

Zaśpiewali ukochane piosenki papieża

Wieczór upłynął pod znakiem piosenki. Na Rynku odbył się „Koncert Papieski”.

– Rok 2020 jest Rokiem Świętego Jana Pawła II, więc była to dobra okazja, by zaproponować mieszkańcom taką właśnie formę spędzenia wolnego czasu – wyjaśnia założenia pomysłu Anna Wójcik, kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miasta i Gminy w Kańczudze.

– Rok Jana Pawła II świętowaliśmy przy ukochanych utworach naszego papieża Polaka, wykonywanych przez uczniów Szkoły Podstawowej w Sieteszy pod przewodnictwem Dariusza Dudka, sopranistkę Dagmarę Moskwę, Chór „Michael” z Kańczugi wraz z dyrygentem Hubertem Hadro oraz Orkiestrę Dętą z Kańczugi pod batutą Wiesława Solarza – relacjonuje.

Mieszkańcy, spragnieni imprez plenerowych, których w ostatnim czasie – ze względu na pandemię – jest dużo mniej niż zwykle, dopisali i przyjęli pomysł z entuzjazmem. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Heniek - niezalogowany 2020-10-03 08:17:21

    COVID  nie śpi lubi tłumne spotkania  więcej takich 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    beata1982_681 2020-10-16 18:44:57

    co to się dzieje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama