„Czy dotychczasowe działania i wypowiedzi Pana Macieja Kamińskiego naruszają dobre imię Spółdzielni i czy w związku z tym istnieje podstawa prawna do zawieszenia w obowiązkach członka Rady Nadzorczej” – takie pytanie skierowało do radcy prawnego prezydium rady nadzorczej PSM. Po drugiej stronie pojawiły się opinie, że to odwet za jego interwencje podejmowane w prasie.
Sprawa jest pokłosiem zamieszania z odczytami wodomierzy[paywall]. W internecie pojawiła się informacja, że na ostatnim nadzwyczajnym zebraniu prezydium rady nadzorczej PSM złożyło pytanie do radcy prawnego spółdzielni, czy jest możliwość zawieszenia Macieja Kamińskiego w obowiązkach członka rady nadzorczej. Na profilu społeczniościowym Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie została postawiona teza, że jest to odwet za to, że M. Kamiński „interweniował w obronie mieszkańców na łamach prasy”. „Jak sami widzicie za stawanie w obronie mieszkańców jesteśmy szykanowani i zastraszani przez innych członków rady nadzorczej” – czytamy.
Tę informację potwierdza sam M. Kamiński. Jak twierdzi, chcąc wyjaśnić sytuację związaną z opłatami za różnice w odczytach wodomierzy, w pierwszej kolejności próbował wyjaśnić sprawę w spółdzielni, ale mu się to nie udało. – Dlatego zwołaliśmy radę nadzorczą w terminie przewidzianym w statucie, czyli do 14 dni. Natomiast poinformowano mnie, że został złożony wniosek i zapytanie do radcy prawnego PSM, czy działam na szkodę w spółdzielni moją wypowiedzą na łamach waszego tygodnika. Już pomijam fakt, że jest to bezzasadne, ale też niewykonalne według mojej wiedzy. Z jakich powodów, kto i za co może zawiesić lub wykluczyć członka rady nadzorczej stanowią konkretne przepisy. Dlatego zastanawiam się, po co jest taki wniosek i zapytanie dotyczące mojej osoby. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że zawsze reaguję i będę reagował na sygnały naszych mieszkańców dotyczących dla nich ważnych problemów i spraw – mówi M. Kamiński.
Przewodnicząca rady nadzorczej PSM Bożena Baraniecka stanowczo zaprzecza, że jest to odwet za interwencje M. Kamińskiego w sprawie rozliczenia wody. – Wręcz przeciwnie, również uważamy że sprawa jest ważna – mówi. – Chodzi jednak o to, kiedy złożone były wypowiedzi na łamach prasy. Rzecz w tym, że w piątek 3 sierpnia, tuż przed zakończeniem godzin urzędowania PSM, złożony został wniosek o zwołanie posiedzenia rady nadzorczej w trybie nadzwyczajnym. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem Rady Nadzorczej PSM, przewodniczący rady zobowiązany jest zwołać posiedzenie w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Zostało ono zwołane na 14 sierpnia. Pan Kamiński nie czekał na posiedzenie rady i uzyskanie informacji w sprawie zasad rozliczenia wody od osób najbardziej kompetentnych, czyli zarządu spółdzielni, tylko złożył wypowiedzi do prasy – wyjaśnia.
– Chciałabym stanowczo pokreślić, że wszyscy członkowie rady zawsze działają w interesie spółdzielców, ale też zobligowani są do działania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie zdarzyło się na przestrzeni tej kadencji lub poprzedniej, w której byłam, żeby rada podjęła jakąkolwiek decyzję na szkodę spółdzielców – dodaje.
Ponadto podkreśla, że każdy członek rady nadzorczej zobowiązany jest znać obowiązujące w PSM regulaminy, w tym regulamin rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tzn jak, chcą go zawiesić bo zajął się sprawą i wypowiedział do mediów? Bo ja nie rozumiem...?
Przecież to typowy karierowicz, a ludzie dają się sie na to nabrać ! Spójrzcie na jego oświadczenie majątkowe ! Skoro jest taki inteligent i specjalista to czemu pracuje i zarabia na stanowiskach dzieki swojej kochanej partyjce ? Ale bądźcie dalej tacy ciemni ...
A ile to zarabia w tej spółdzielni prezes i jego załoga ? czy to prawda że 36 tys miesięcznie ?
Tak się zastanawiam jaki dalszy ciąg będzie sprawy z wodą i dopłaty przez mieszkańców spoldzielni w sumie tych 150 tys złotych? Ja też byłem z moim rachunkiem w sprawie wody w PSM i to nie pierwszy raz w kolejnej sprawie nic się nie dowiedziałem i niestety dalej nic nie wiem... Za co ja zapłaciłem? W końcu ktoś mi wytłumaczy?
To zwykła kampania wyborcza Pana Kamińskiego zrobił sobie kiedyś dobrą reklamę na osiedlu Glazera bo był niby strasznym społecznikiem a teraz wszedł do Rady PSM i niby walczy o członków spółdzielni a tak naprawdę to robi sobie reklamę
Pewnie jest niewygodny, bo wyciaga brudy o ktorych przecietny mieszkaniec nawet nie snil. A przekretow pewnie przez te wszystkie lata nie brakowalo. Na pytanie skad te doplaty uzyskalem odpowiedz w spoldzielni typu "tu sie lalo, tam przelalo... " a zaplacic trzeba. Panie prezesie gdzie to 150tys poplynelo?
Jak pracuje to zarabia. Z nieba kasa mu nie splywa. Ludzie go wybieraja, a nie Kaczynski. Jak nikt nic nie robi - zle, jak robi - jeszcze gorzej.
To wszystko takie przemyskie,małomiasteczkowe-nikt nie widzi nie skoszonej trawy,dziurawych,byle jak łatanych uliczek wewnątrzosiedlowych,nie zamiatanych chodników,śmierdzących,nie dezynfekowanych osiedlowych pojemników na odpadki -osiedle Glazera
A ja mysle,ze Mateo masz racje..Sprawe wody trzeba wyjaśnić bezwzględnie.Bo po to go ludzie wybrali,zeby to zrobil.Rada Nadzorcza to organ kontroli.Wiec ma skontrolować.To jego obowiązek !Bo po to go tam mamy.Laski nam Kaminski nie robi.I my będziemy decydowac o tym czy go odwołać ,a nie Pan Prezes.To 150 tys !I nie rozumiem co tu ma kampania do tego??Zawiesić,bo chce to wyjasnic? Szok !!!!!!
Kolego Glazernik,przejdź się pod dowolną kamienicęPGM ,pooglądaj elewację,przejdź na podwórze,zobacz trawnik,chodniki,uliczki i pojemniki na śmieci.Jak ci mało to możesz wejść do środka i jeszcze korytarze zobaczyć.Następnie wróć do domu,siądź na fotelu i porównaj.Dałem za przykład PGM bo nim rządzi posrednio jako Radny niejakip.Kamiński. Tych mieszkańców jakoś nie widzi? Czy ma ich wszystkich w głębokimpoważaniu?
Niektórych tu jak widac wogole nie interesuje wyjaśnienie gdzie poplynela woda za ktora członkowie spoldzielni musza zapłacić 150 tys.Nie jesteście członkami spoldzielni czy specjalnie tu robicie Kaminskiemu kampanie,którego zawsze jest wszedzie pełno.Mnie to jakoś nie dziwi.Chyba to w tej gazecie byla informacja ze jeden z najaktywniejszych radnych.
lokalny "pisiewicz",aparatczyk,partyjniak, oportunista etc.etc..... Dzięki temu tacy "dostają fuchy" ,do których "w normalnym trybie" nawet nikt by ich nie dopuścił. Ale jak to mawia Prezes "bez żadnego trybu" partyjniacy robią dzisiaj kariery.
Tez bylem w sprawie wody tej spoldzielni i noe wyjasniono mi nic. Mam nadzieje Panie Kaminski, ze Panu sie to uda. Powodzenia.
Cyt...."""Członkowie Rady Nadzorczej PSM w składzie Anna Sienkiewicz, Marcin Kowalski, Krzysztof Barszczak, Maciej Kamiński, Wojciech Kamiński, Robert Bal złożyli pismo do zarządu PSM celem powołania komisji, która zbada nieprawidłowości w dopłatach do wody. Inni członkowie rady stwierdzili, że nie ma żadnych nieprawidłowości z dopłatami......""" - treść pisma /kopia oryginału/ na stronie Stowarzyszenie Osiedla Kmiecie Fb. Czyżby Zarząd PSM nie chciał wyjaśnić swoim spółdzielcom stratę 150tys./zł i rozpoczął działania od zawieszenia niepokornych w RN??
Brawo Panie Maćku !!!! Jesteśmy z Panem i dziękujemy za wszystkie słuszne interwencje w różnych sprawach dla dobra mieszkańców. Zawsze na Pana można liczyć.
Pan Maciek Kamiński zawsze za mieszkańcami !!!
Moim zdaniem ani Statut PSM, ani jej Regulamin nie przewiduje instytucji zawieszenia członka RN. Zarówno ustawa Prawo Spółdzielcze, jak i ustawa o Spółdzielniach Mieszkaniowych nie daje uprawnienia Radzie Nadzorczej do zawieszenia członka Rady Nadzorczej. Wyjątek przewiduje art. 56 paragraf 3 - 4 ustawy Prawo Spółdzielcze, zgodnie z którym „członkowie rady i zarządu nie mogą zajmować się interesami konkurencyjnymi wobec spółdzielni, a w szczególności uczestniczyć jako wspólnicy lub członkowie władz przedsiębiorców prowadzących działalność konkurencyjną wobec spółdzielni. W wypadku naruszenia przez członka rady nadzorczej zakazu konkurencji określonego w § 3 - rada może podjąć uchwałę o zawieszeniu członka tego organu w pełnieniu czynności.
to jest jakaś kpina ci radni maja po kilka prac na raz gdzie kodeks pracy
"jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Ten śmieszny pan jest chodzącym przykładem.
Panie Macku jest Pan zawsze z nami wiec my z Panem tez.Powodzenia.
Do os glazera - to moze oswiecisz tu wszystkich na tym forum dlaczego tak chca go "uciszyc" lacznie z toba
Zwykły karierowicz i nic więcej, nigdy nie uwierzę, że jest społecznikiem.
O jakie dobro mieszkańców walczy Pan Radny? Ktoś wierzy w takie bajki? Przecież idą wybory, więc walczy żeby go wybrali. Ostatnio strach otworzyć jakikolwiek portal lokalny, żeby się nie nadziać na Pana Radnego, który dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze załapie się na fotkę.
Najłatwiej narzekać, krytykować działania innych czekając na mannę z nieba, nie dając od siebie nic. Pan Kamiński karierowicz?? Może trzeba najpierw lepiej rozeznać się w temacie jak ten człowiek aktywnie dla dobra mieszkańców pracuje cały czas zanim wyda się niesprawiedliwą ocenę.
A co ten niby działacz konkretnie potrafi?Ano namwić narod żeby protestował i się nie zgadzałnp na budowę drogi,bo będzie huk i smrodAle jak mieszkańcy Glazera codziennie jadą przez waskai zakorkowaną Św.Jana i PCK to jest ok? Ta nowa droga odciażyła by te dwieulice znacznie.Oprócz tego jeszcze cos zrobił? Takie cos na plus,że przyczynisię np du budowy czegoś,zalatwienia jakiejs kasy z Uni na budowę lub remont czegoś?
O czym ty piszesz? jakie kamienice PGM? PGM nie ma żadnych kamienic - to wspólnoty mieszkaniowe. Jak sie rządzą tak mają. Nie przeszkadza im brud? Śmieci wysypywane obok kosza? Ich sprawa, a dezynfekcja koszy też kosztuje. Wykupili ludzie mieszkania a na utrzymanie i remonty juz kasy nie ma.
Przeczytaj geniuszu artykuł Bugiry w ostatnim Ż.P.
członek Rady Nadzorczej biorący co miesiąc 800 zł powinien wiedzieć z czego wynikają ubytki wody. Wiadomo ze kazdy musi w spółdzielni zapłacić za to powinien. A pokazując się z mieszkańcami po prostu się kompromituje
a rozliczanie ubytków wody są ustalane ustawą rządową a nie spółdzielczą i to pytanie do rządu a nie prezesa
Tzn jak, chcą go zawiesić bo zajął się sprawą i wypowiedział do mediów? Bo ja nie rozumiem...?
Przecież to typowy karierowicz, a ludzie dają się sie na to nabrać ! Spójrzcie na jego oświadczenie majątkowe ! Skoro jest taki inteligent i specjalista to czemu pracuje i zarabia na stanowiskach dzieki swojej kochanej partyjce ? Ale bądźcie dalej tacy ciemni ...
A ile to zarabia w tej spółdzielni prezes i jego załoga ? czy to prawda że 36 tys miesięcznie ?