Reklama

Członek rady nadzorczej PSM zostanie zawieszony?

26/08/2018 15:30

„Czy dotychczasowe działania i wypowiedzi Pana Macieja Kamińskiego naruszają dobre imię Spółdzielni i czy w związku z tym istnieje podstawa prawna do zawieszenia w obowiązkach członka Rady Nadzorczej” – takie pytanie skierowało do radcy prawnego prezydium rady nadzorczej PSM. Po drugiej stronie pojawiły się opinie, że to odwet za jego interwencje podejmowane w prasie.

Sprawa jest pokłosiem zamieszania z odczytami wodomierzy[paywall]. W internecie pojawiła się informacja, że na ostatnim nadzwyczajnym zebraniu prezydium rady nadzorczej PSM złożyło pytanie do radcy prawnego spółdzielni, czy jest możliwość zawieszenia Macieja Kamińskiego w obowiązkach członka rady nadzorczej. Na profilu społeczniościowym Stowarzyszenia Osiedla Kmiecie została postawiona teza, że jest to odwet za to, że M. Kamiński „interweniował w obronie mieszkańców na łamach prasy”. „Jak sami widzicie za stawanie w obronie mieszkańców jesteśmy szykanowani i zastraszani przez innych członków rady nadzorczej” – czytamy.

 

Reklama

Jest to bezzasadne i niewykonalne

Tę informację potwierdza sam M. Kamiński. Jak twierdzi, chcąc wyjaśnić sytuację związaną z opłatami za różnice w odczytach wodomierzy, w pierwszej kolejności próbował wyjaśnić sprawę w spółdzielni, ale mu się to nie udało. – Dlatego zwołaliśmy radę nadzorczą w terminie przewidzianym w statucie, czyli do 14 dni. Natomiast poinformowano mnie, że został złożony wniosek i zapytanie do radcy prawnego PSM, czy działam na szkodę w spółdzielni moją wypowiedzą na łamach waszego tygodnika. Już pomijam fakt, że jest to bezzasadne, ale też niewykonalne według mojej wiedzy. Z jakich powodów, kto i za co może zawiesić lub wykluczyć członka rady nadzorczej stanowią konkretne przepisy. Dlatego zastanawiam się, po co jest taki wniosek i zapytanie dotyczące mojej osoby. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że zawsze reaguję i będę reagował na sygnały naszych mieszkańców dotyczących dla nich ważnych problemów i spraw – mówi M. Kamiński.

 

Reklama

Pan Kamiński nie czekał na wyjaśnienia

Przewodnicząca rady nadzorczej PSM Bożena Baraniecka stanowczo zaprzecza, że jest to odwet za interwencje M. Kamińskiego w sprawie rozliczenia wody. – Wręcz przeciwnie, również uważamy że sprawa jest ważna – mówi. – Chodzi jednak o to, kiedy złożone były wypowiedzi na łamach prasy. Rzecz w tym, że w piątek 3 sierpnia, tuż przed zakończeniem godzin urzędowania PSM, złożony został wniosek o zwołanie posiedzenia rady nadzorczej w trybie nadzwyczajnym. Zgodnie z obowiązującym Regulaminem Rady Nadzorczej PSM, przewodniczący rady zobowiązany jest zwołać posiedzenie w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Zostało ono zwołane na 14 sierpnia. Pan Kamiński nie czekał na posiedzenie rady i uzyskanie informacji w sprawie zasad rozliczenia wody od osób najbardziej kompetentnych, czyli zarządu spółdzielni, tylko złożył wypowiedzi do prasy – wyjaśnia.

– Chciałabym stanowczo pokreślić, że wszyscy członkowie rady zawsze działają w interesie spółdzielców, ale też zobligowani są do działania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie zdarzyło się na przestrzeni tej kadencji lub poprzedniej, w której byłam, żeby rada podjęła jakąkolwiek decyzję na szkodę spółdzielców – dodaje.

Ponadto podkreśla, że każdy członek rady nadzorczej zobowiązany jest znać obowiązujące w PSM regulaminy, w tym regulamin rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Aska - niezalogowany 2018-08-26 15:40:29

    Tzn jak, chcą go zawiesić bo zajął się sprawą i wypowiedział do mediów? Bo ja nie rozumiem...? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-26 16:46:04

    Przecież to typowy karierowicz, a ludzie dają się sie na to nabrać ! Spójrzcie na jego oświadczenie majątkowe ! Skoro jest taki inteligent i specjalista to czemu pracuje i zarabia na stanowiskach dzieki swojej kochanej partyjce ? Ale bądźcie dalej tacy ciemni ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nick - niezalogowany 2018-08-26 16:48:25

    A ile to zarabia w tej spółdzielni prezes i jego załoga ? czy to prawda że 36 tys miesięcznie ?  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama